Rumunsko - Banát 2013

18.07.2013 19:46

Vážení přátelé, kamarádi, Magoři, bikeři,

dovolím si zde před děkovačkama účastníků letošní mezinárodní expedice uvést krátký text za pořadatele.

Vymýšlet a plánovat pro vás tyto nevšední výpravy do neznáma je pro nás výzvou a tak trochu i adrenalinem :-). Obnáší to i velký kus odvahy vyrážet s vámi všemi do míst, kde se zastavil čas a my tam ještě nikdy nebyli. Přestože se dopředu snažíme zjistit všechna dostupná data a maximálně omezit možná rizika, tak v těchto zapomenutých lokalitách je holt občas něco jinak než se píše a říká. A přestože s námi občas někteří účastníci vedou horlivé diskuze nad obtížností těchto expedic, tak právě tahle vaše závěrečná spokojená děkovačka je pro nás ctí a hlavně hnacím motorem abychom plánovali a vymýšleli další nezapomenutelné akce.

Všem vám, kteří jste s námi na těchto mezinárodních expedicích byli chceme moc a moc poděkovat za závěrečné pozitivní komentáře! Je to pro nás ohromná odměna!

Pořadatelé - Jana, Milan a Mejstřa

 

Komentáře:

O tom, že v Rumunsku je nějaký Banát a že v něm jsou české vesnice jsem neměla ani potuchy. Že je to tam úžasné jsem zjistila velmi rychle.

Nádherná příroda: kamenité soutěsky, voňavé lesy a louky, hejna motýlů. Srdeční lidé v malých vesničkách roztroušených po kopcích, kde muži stále nosí klobouky, ženy dlouhé sukně a na hlavě šátek, kde se stále ještě vyrábí máslo, med, smetana, sýr, marmelády, chleba i samotná mouka a vaří naprosto jednoduše a naprosto báječně.

Spali jsme v rodinách, brodili řeky, kola nosili po skalách, kam se neodvážil snad ani rumunský kamzík. Cestou trhali špendlíky a moruše, večer to zapíjeli místním pivem a višňovkou..

Další z našich punkových bike výletů na východ se podařil... a já plna nadšení posílám pár momentek

Fajn léto!

LA

_______________________________________________________________________________________________________

Ahoj všem,

musím potvrdit Petrova slova, že zážitek to byl opět vskutku intenzivní! Pád ze srázu do kořene stromu sice nikdo nezdokumentoval, neb všichni byli v šoku, jak jsem se tam mohla octnout, ale všichni, kdo se naskytli poblíž se o mě hezky postarali a dneska s odstupem času se docela divím, že jsem pak s tou naštíplou kůstkou v kotníku vyšla ten Strmilovák, ujela x dalších kilometrů a pajdala po vesnici do hospody na pivko. Přikládám to vynikající péči Evči a jejím tejpům a Danově zapůjčené ortéze, čímž jim oběma děkuji. Nicméně teď trénuji nový sport a to skoky o berlích. Díky Evě zvládám i četné schody do naší místní jídelny, abych se posilnila na další skoky po těch našich dlouhých chodbách.  

Každopádně i když jsem tentokrát strávila na kole míň času, tak mě Banát se svými lidmi a krajinou nadchl a určitě se tam chci vrátit, tentokráte ale bez kola :-) 
 

Tím děkuji organizátorům, že vše opět úžasně zorganizovali a hlavně, že díky jejich rychlému vyřízení jsme se dostali ze spárů nabubřenců v Eibentálu zpět mezi úžasné lidi v Gerniku.

S přáním hezkého léta!

Jitka

_______________________________________________________________________________________________________

Bylo to krásný a všem se nám to moc libilo.

Rádi se tam zase někdy podíváme a proto si připomeneme Banátskou hymnu:

   
   Dan
 

_______________________________________________________________________________________________________

Ahoj a partičko!!

Závěrečný zpěv za názorného doprovodu Janičky na cestě domů před usnutím považuji za naprostou třešničku naší krásné dovolené. Dane, hymna mi zní v uších ještě teď:-)).  Vše naprosto úžasné, zážitky neuvěřitelné, to se nedá popsat, to se musí prožít. Jitě a Evi díky za zprávy o stavu vašich nožiček. Tak ať se rychle hojíte a vše zvládáte i se zraněními :-)). Moc díky organizátorům a smekám, jste jedničky. Omlouvám se všem za zdržení autobusu, bylo to tím, že jsem se nenajedla!!! :-))). A za můj zpěv, vůbec to neumím (doma zákaz, kazím písničky:-))). Býček Milhausovi určitě  ostudu dělat nebude. Ač se nezdál, už po narození měl v očích ďáblíky a bude to pěkné číslo. Zdravím letce, video nemá chybu. Míro, prozraď tajemství svého elánu!!! Stačila by mi desetina!!:-)) Krásné a super rychlé modelky Léňo a Evi, až bude ta "dýza" dejte vědět :-)).  Prostě všem díky za skvělou náladu a srandu, kterou nikdo z vás neumí za žádných okolností zkazit = nezapomenutelných 10 dnů mého života!!!  

Mějte se fajn,

Tereza

_______________________________________________________________________________________________________

Ahoj všichni z Banátu,

Určitě se musím přidat ke chvále organizátorům. Bylo to pěkné, užil jsem si to, tak jako ostatní. Jitce a Evě přeji brzké uzdravení. Ta příroda tam stále ve mě doznívá. Potůček s raky, bohaté hvozdy, výhledy, panorama. No a také Ti zvláštní skvělí lidé z Banátu. Pokud bude "dýza" doufám,že budu pozván. Co se týče zpěvu raději jsem nezpíval, můj hlas není zrovna čistý. Jinak na dotaz mého elánu - chuť do života, chtít víc, nespokojit se s málem, neusnout na vavřínech, vždy je něco zlepšovat, věk není omezující, přát si zachovat zdraví, no a hodně najetých kilometrů, také asi když je někdo blízký, s kým je fajn. Takže ještě jednou dík za skvělou akci a na brzkou shledanou.

Míra

_______________________________________________________________________________________________________

Čau všichni,

I my se přidáváme k těm moc spokojeným, díky za všechno, já navíc celé naší partě i za pomoc, trpělivost a ochotu. Mám naštíplý meniskus, měla jsem trochu smůlu, ale to se tak někdy stane....
Až se pojedu podívat na Banát, na  Milhause, mám výhodu, že hodně dobře znám ubytko i příjezdové cesty, tak nezabloudíme, snad.

Doufám, že se sejdeme na nějaké další akci Voděnky.

Moc se těšíme!!!!!!!

Eva a Martina


 

Zpět

Vyhledávání

© Copyright CK VODĚNKA 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode