Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015

10.02.2016 01:09

Vážení přátelé, kamarádi, Magoři,

vy co mě už nějaký ten pátek znáte asi víte, že textový záznam ze mě vyletí jen v případě skutečně intenzivního a nezapomenutelného zážitku :-).

Hned takhle za čerstva v první kapitolce hlásíme "přežití" prvního ročníku bikového přejezdu, který uspořádali Oceláři ve svém rodném kraji. Měli jsme tu čest s Údržbářem obdržet pozvánku, a tak jsme tento víkend vyrazili na ocelářskou pouť. Nevím jestli se nám chtěli pomstít za ty intenzivní akce co jsme jim už párkrát s Údržbářem připravili, nebo ukázat, kde na nás trénují :-). Rozhodně jestli někdo z Vás považuje přejezd Praha - západ se 105km a převýšením 2 500m za bikový Mordor, nebo TDL pravou stranu s 92km a převýšením 3 319m za bikový masakr,  tak doporučuji příští rok vyzkoušet přejezd Ocelářů :-).

Nebudu zde v první kapitolce rozebírat přesnou trasu, ale pro představu uvedu hrubý záznam - sobota 8:20h start z obce Řeka směr hodně vysoký kopec, kde po prvních 7km Údržbář na vršku pronese větu "kdo vymyslel tuhle skurvenou trasu" :-))). Konstatujeme, že projetý průsmyk Gustké Peklo odpovídal zcela přesně názvu :-). Pokračujeme dál přes hory a rokle na Pustevny. Tam dorážíme všichni zcela vyčerpaní v neuvěřitelných 18:00h. Neděle 9:20h vyrážíme zpět do Řeky prý pohodovou zpáteční ??? - dole z čísel pochopíte, že se někde Ocelářům přihodila výpočetní chyba :-))). Nicméně team bikerů je natolik silný a v tak rozverné náladě, že si dle místních zvolí ještě zajímavější dojezdovou trasu, než naplánovali - Mára jakožto spolupořadatel to konstatuje slovy "ty vole, tohle je parta, sama od sebe si zvolí horší peklo než jsme měli v plánu my" na což reaguje Petr (další z pořadatelů) "hele má to zase výhodu, nikdo si na nás nemůže stěžovat Máro" :-))). Poté, po výjezdu dvou pohodových žlutých stezek, které by nám snad každý zkušený biker záviděl zakončujeme svoji pouť v Řece opět v neuvěřitelných 17:00h!

Sobota - 66km 2 317m převýšení (hlavní přejezd na Pustevny)
Neděle - 52km 1 784m převýšení (odpočinková zpět!)
Matematický kvíz vychází na pohodových 118km s převýšením 4 101m :-)))
Přesný výpočet trasy Huga z Hor, kterýžto v sobotu ráno přijel od sebe z domova na 8mou ranní už s 30km a v neděli se zase vracel domů do hor dodají asi inženýři z NASA , neb poslední záznam od něho byl kolem 17h v sms "dávám si pivko na Slavíči a jsem v piči" :-))).

My s Údržbářem zakončujeme svoji pouť dojezdem do Práglu po 22:00, kdy jsme ještě cestou při objíždění ucpané D1 stihly udělat záchranou autosmyčku před zbloudilým psem (chvilku to vypadalo, že s naší Navárkou přistaneme na střeše), kterýžto své bloudění díky naší reakci přežil. Já jsem pak v závěru temné noci 5km od domku už další autosmyčku nestihl, páč ten kaňour co vyběhl neřízeně z lesa byl fakt rychlej :-). Naštěstí byl dost od bahna, čímž ho Navárka mohla snadno odhodit zpět do lesa a skončilo to jen pár šrámama na nárazníku :-)

No Oceláři,
velké díky za pozvání! Měli jste to výborně připravené a skvěle se s vámi šlapalo. Jsem rád, že jsem s vámi mohl projet vaše pohodové tréninkové stezky, páč mám zase o další intenzivní a nezapomenutelný zážitek navíc :-)

Moniko, Petro ...... klobouk dolů před Vámi!

NASA se hlásí :-)

Dear All,

newsletter from NASA is coming:

Hugo from the mountains has been overcoming Beskydy.

Saturday:
Distance: 91,08 km
Vertical meters (total): 2800m
At: 03.10.

Sunday:
Distance: 69,94 km
Vertical meters (total): 2400m
At: 04.10.

View his session at http://www.runtastic.com/sport-sessions/1038470778. (Saturday)

View his session at http://www.runtastic.com/sport-sessions/1038544946. (Sunday)

He survived it and he is prepared for further challenges.

N.A.S.A. reporting

za CK VODĚNKU

Vypravěč a zapisovatel – Mejstřa (kormidelník)

 

Zpět

Vyhledávání

© Copyright CK VODĚNKA 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode