Přejezd Praha-západ 2006

26.10.2009 19:56

Úvod:

Řeknu vám ten čas neuvěřitelně letí, když vo tom tak přemýšlím!! A ta paměť si nějak Ne a Ne zapamatovat roky! :-) Ale když vás v životě potká pořádnej intenzivní zážitek, tak už si ho zapamatujete až do smrti!

 

Vznik Přejezdu Praha-západ:

Psal se rok 2000 a já (Mejstřa - Kormidelník) přijal od svého Zlínského kamaráda Lubora nabídku na přejezd TDL (Tour De Leskové). Nutno napsat, že trvalo několik let, než jsem si kvůli této akci koupil bike a začal znovu jezdit! Prostě potkání jednoho "Zlíňáka" byla další z náhod, která mě úplně změnila život. :-) (Záznam o tom jak tento můj první přejezd probíhal, ale naleznete v jiném článku.) Zde je potřeba zopakovat, že nabídku jsem přijal, bike koupil, a tudíž nebylo již cesty zpět! Tak se vlastně stalo, že poprvé v jejich historii přijali do přejezdu PRAŽÁKA (byť jsem teda vod Berounky a NE vod Prahy!) a bylo zaděláno na další šílené příhody. Zážitek z této akce byl pro mě tak intenzivní a moje účast pro ně tak odzbrojující, že jsem pak každý rok dostával nabídky na nové přejezdy a dodnes jsem se díky tomu mohl zúčastnit dalších 8 skvělých akcí! Znovu náhoda mě pak léta páňe 2001 seznamuje s Milanem (Údržbář a navigátor), se kterým, jak na to přicházíme, máme společnou jednu srdcařskou úchylku a tou je pokořování neprůjezdných a zapomenutých cest na biku! Uplyne však ještě nějaký ten čas, než se k nám postupně přidají nadšenci jako Radek, Martin, Roman a další. A tak nás postupně napadne myšlenka uspořádat podobný přejezd jako mají Zlíňáci u nás u Prahy. Tuto myšlenku pak převádíme v realitu roku 2004, kdy pořádáme ještě neoficiální a poměrně krátký přejezd, kterého se zúčastní i někteří Zlíňáci. Ohlas na trasu je pozitivní a spokojenost velká. Jen my s Milanem ještě nejsme spokojeni s náročností, délkou a z toho plynoucími nezapomenutelnými zážitky. Je nám od začátku jasné, že jak na ní účastníkům nepůjde o život, nemůžeme s tímto projektem uspět! :-)))) A tak se v průběhu roků 2004 - 2006 s navigací a vojenskou mapou v rukách snažíme zpestřit a prodloužit trasu tak, aby vyhovovala všem. :-) Musím zde zmínit, že v průběhu našeho projektování jsme byli dosti blízko hranici svých lidských i bikových možností. Několikrát nás museli dokonce zachraňovat kamarádi s přistaveným vozidlem a odvézt nás naprosto vyčerpané domů! Nicméně díky velké dřině, potu, slzám a náhodám jsme projekt úspěšně dovedli k pohodovému přejezdu pro každého nadšence. :-) A tak se 29. září 2006 uskutečňuje první oficiální ročník Přejezd Praha-západ eXTREME BIKE Trip. Ti, co ho přežijí, už zůstanou do smrti poznamenáni, ale na druhou stranu se stanou také vlastníky malé samolepky za účast.

Na závěr snad ještě text, který napsal Martin K. na své web stránky o tomto přejezdu "A jen a právě ti, kteří takový přejezd absolvují vědí jakou hodnotu ona malinká samolepka má."

 

Projektanti a Pořadatelé

Mejstřa (Kormidelník) a Milan (Údržbář Navigátor)


Zpět

Vyhledávání

© Copyright CK VODĚNKA 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode