Již proběhlé AKCE 2017

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

Více zde: http://www.ckvodenka.cz/akce/
Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

Více zde: http://www.ckvodenka.cz/akce/
Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

Více zde: http://www.ckvodenka.cz/akce/

 

GS Albania Adventure Trip 2017

Ve dnech 21. - 30. září si Mejstřa vyzkoušel offroadové dovádění na cestovním enduro motu po Albánských šotolinkách. Průvodcem mu byli kamarádi od Martina K., s kterým loni absolvoval Alpské šotolinky. A jaké, že to bylo? Neuvěřitelné :-). Vy co si myslíte, že CK Voděnka po Balkánských horách pořádá náročné bikové výlety budete muset po přečtení zápisu přehodnotit svoje myšlenky. Zápis hýr GS Albania Adventure Trip 2017. Kdo by se bál dočíst až do konce, tak se může zlehounka podívat na fotozáznam sem (coming soon)

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2017

Je pátek 8. září a jen pět statečných bikerů roztáčí svá kola dál po stopě vedoucí malebnou krajinou Prahy - západ. Asi to bude tím naším krásným věkem, neb zrajeme jak dobré víno a tím pádem na těch našich strojích zdravě lítáme. Hlásíme, že letos jsme na Skalku vylítli už před 6tou večerní a dva z nás drápli celou poutní stezku po zelené až nahoru! A pak, že to po těch 80km nejde :-). Počasí nám přálo, a tak se opět můžete mrknout na nějaká ta vydařená fota (coming soon).

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

Více zde: http://www.ckvodenka.cz/akce/
Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

Více zde: http://www.ckvodenka.cz/akce/

Tour De Trojmezí 2017

A je to tu, jubilejní 10tý ročník téhle kultovní záležitosti se letos jel ve dnech 11. - 13. srpence. Je vidět, že věhlas tohoto přejezdu jest veliký, neb ho s námi letos absolvovalo spoustu nováčků, kteří si ho na závěru moc pochvalovali. Hugo z hor nám totiž letos objednal celodenní mrholení s ideální teplotou, aby se nám lépe jelo po těch jeho vrstevnicích. Tož, kdo by chtěl vidět, jak pak se nám jelo musí mrknout sem (coming soon).

 

Mirakulum, aneb Junior Action One

Poslušně pěkně hlásíme, že o víkendu 4. – 6. srpna proběhl první ročník dětské akce CK Voděnka. Že už je, kolem nás mnoho mladých svišťů svědčí sobotní účast 28 lidiček a dětiček. Akce se, pořádala v dětském zábavním parku Mirakulum a nocování bylo zajištěno v sousedním Tankodromu. Nicméně, musíme konstatovat, že dalším kouzlem celé akce bylo i stanování pod širým nebem s venkovní umývárnou okořeněné ranní soukromou jízdou vláčkem přes celý Tankodrom do Mirakula. Veteráni si opět značně užili noční večírky s vynikajícím pivkem a sobotní nečekanou večerní šou v podání profesionálních zápasníku MMA. Nedělní závěr jsme pak pro naše sviště zpestřili dětskou jízdou v Hummeru H1 v rozbahněném Tankodromu. No a jak to tam asi vypadalo napoví naše fota Mirakulum, aneb Junior Action One - fotogalerie.

 

CK VODĚNKA  - Ukrajina/Polsko/Slovensko

Ve dnech 30. června - 9. července byla uskutečněna další mezinárodní biková expedice ve východním bloku. Tato expedice nás tentokráte zavedla do nádherných lokalit Zakarpatské Rusi (Ukrajiny), NP Bieszczad (Polska), NP Poloniny (Slovenska). Letošní team 7 statečných dokázal pokořit trasu dlouhou 280km, na stoupal přes 8 700m a v ne zapomenutelných singl sjezdech sjel něco málo přes 9 000 m. Bylo to vlastně takové pokračování loňského Kosova, které lze nazvat návratem Avenger teamu :-). Vy, co jste letos nejeli si můžete posmutnit u fotek zde (coming soon) a tady si můžete přečíst krátkou závěrečnou děkovačku Ukrajina/Polsko/Slovensko.
 

Tour De Leskové 2017

Letošní Zlínksá kultovka proběhla 26. května a opět měla svoji nezapomenutelnou atmosféru. Že je levá strana kapku lehčí nám opět potvrdila vysoká účast, která čítala více jak 30 bikerů. Nevíme, čím to je, ale rok od roku se to jezdí pořád rychleji :-), páč v 10:55 ještě nikdo na Cábu nikdy nestál. O to více se mohlo posedět a popít. No a vy, kteří jste letos nejeli si můžete přečíst záznam zde Tour De Leskové 2017, no a tady zase nějaká ta fotka (coming soon).

 

Oslavanská 50 2017

A je to tu zas. Jarní rozjezdy pro hvězdy se konaly ve denech 22. - 23. dubna. Každoroční pohodová biková akce znovu přitáhla spoustu účastníků, kteří si ji opět užili, jak jen mohli. V sobotu večer bylo znovu zopakováno příjemné posezení ve sklípku u Lenky, na které se spousta z nás vždy těší. Nedělní den jsme zavírali v Moravském Krumlově, jak již je naším zvykem. Zájemci naleznou fota zde (coming soon).

 

Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017

Hlásíme, že ve dnech 14. - 17. dubna proběhl další ročník bike školky v Rychlebských Stezkách. Posledních pár let vám posíláme fota plná sněhu a mrazu, z kterých nelze zjistit kvalitu výuky "Voděnkářského bikování" a odolnost učňů :-). Letos tomu bude však jinak, neb počasí nám přálo a vy tedy budete moci spatřit nemožné, páč i kdejaký důchodce vzduchem létal :-). Krátký textík zde Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017, tady několik necenzurovaných videí Verliba, Skoky1, Skoky2, Skoky3, Na kamenech do kopce, Skok S uperflow, Skok v RS a zde fota (coming soon).

 

Běžky s VODĚNKOU 2017

Ve dnech 3. - 5. února opět proběhla každoroční a velmi oblíbená zimní akce Běžky s Voděnkou. Příště už asi chaloupku nějak pohádkově nafoukneme, neb 21 dospělých a 10 svišťů je hardcore i pro otrlé Voděnkáře :-). Co vám čtenářům psát dál? Snad jen, že sněhu bylo dostatek, nálada účastníků skvělá a pro příště můžeme změnit Kadov za hospůdku "u Koloušků", kde se nekouřilo a kořalečku tam měli výtečnou :-). No a zde najdete krátký fotozáznam Běžky s VODĚNKOU 2017 -  fotogalerie.

 

Dachstein skialpy 2017

Poslušně pěkně hlásíme, že o víkendu 28. -29. ledna vyrazili Vláďa s Mejstřou na masiv Dachstein. Oproti roku 2015 byl skialpový cíl kapánek pozměněn. Uskutečnili jsme noční páteční výstup na GjaidAlm Hütte, z které se v sobotu ráno vyráželo na skialpový okruh kolem vrcholu Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. přes Hunerkogel až na chatu Wiesberg haus. To, že se podařilo v pátek v noci vystoupit 1 180m za 3:24h a v sobotu pak přejít 20,3km dlouhou trasu s převýšením 1 398m by nebylo až tak výjimečné. Nicméně ten další intenzivní zážitek, tak ten byl daleko silnější, než skialpový přechod :-) - zápis zde Dachstein skialpy 2017. No nic, přežili jsme a vy se tím pádem můžete mrknou na fota sem Dachstein skialpy 2017 - fotogalerie.

Již proběhlé AKCE 2016

 

Grossglockner 2016

Nám to slunko letos nějak déle svítilo, a tak jsme mohli ve dnech 28. - 29. října vyrazit na další vysokohorskou akci CK Voděnky. Tří členný team zvládl během dvou dnů výstup i sestup nejvyšší hory Rakouska Grossglockner 3 798 m.n.m.. Uf, a že to mělo ve všech směrech opět své nezapomenutelné kouzlo, zjistíte z tohoto zápisu Grossglockner 2016 a tady pak díky nádhernému počasí mrkněte na rozsáhlou fotogalerii Grossglockner 2016 - fotogalerie.

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

Dne 10. září se konal 11tý ročník této pohodové bikové taškařice. Opět ho s námi zvládla celý dojet Káťa a to v takovém tempu, že by kdejaký biker záviděl. Nově si ho střihli i dva noví účastníci, ktěří bez problému udrželi letošní svižné tempo. Tak jako každý rok jsme na Svatojánských proudech uctili památku Radka B., a pak pokračovali dál. Pomineme-li letošní polom za Teletínem, nespočet servisních zásahů, tak perlou celého přejezdu byl Údržbářův nekontrolovaný pád do říčky Kocáby :-). Nicméně vše dobře dopadlo a vy se teď můžete podívat na pár fotek Přejezd Praha-západ 2016 - fotogalerie.

 

Tour De Trojmezí 2016

Naše biky se ve dnech 19. - 21. srpna točí dál, neb tuto další kultovku nelze vynechat. Znovu jsme tedy měli tu čest projet za jeden den skrze tři státy. Tentokrát nás Hugo z hor vyvedl až na vysoko položenou chaloupku Severku, kde ve večerních hodinách proběhlo hodnocení všech 9ti ročníků. Musím zde Hugovi velice poděkovat za tuto nečekanou kulturní vložku, jejíž průběh ve mě zanechal další nezapomenutelný zážitek! A to ne jen proto, že mi byl udělen nejvyšší diplom "MTB vytrvalec číslo jedna Pičo" :-). Doufám, že v nastávajících měsících budeme moci zveřejnit všechny texty z udělených diplomů účastníkům - Mejstřa. No a teď vy milí čtenáři, zde jest to na co čekáte Tour De Trojmezí 2016 - fotogalerie.

 

GS Alps Road trip 2016

Ve dnech 11. - 16. srpna proběhla první testovací moto jízda, kterou pro vás absolvovali Mejstřa s Martinem K. Jejich cílem byl průzkum Alpských šotolinek spojujících staré vojenské pevnosti. No, a aby to mělo své nezapomenutelné kouzlo, tak si cestou tam a zpět projeli pár asfaltových sedel jako Oberalp pass 2 044 m.n.m., Furka pass 2 429 m.n.m., Velký San Bernard Pass 2 469 m.n.m., Col de l'Iseran 2 770 m.n.m., Passo Stelvio 2 757 m.n.m.. A vy, kdož jste taktéž příznivci motobikování, tak se můžete mrknout sem na zápis z jejich nezapomenutelné jízdy GS Alps Road trip 2016 , nebo sem na nějaké to foto (coming soon).

 

CK VODĚNKA  - Kosovo 2016

Ve dnech 1. - 10. července byla uskutečněna další mezinárodní biková expedice na blízkém východě. A jak si letošní team 19ti dobrodruhů vedl? No posuďte sami - najeto přes 260km, nastoupáno 8 800m, sježděno 9 700m a to všechno skrze NP Bjeshked e Nemuna, NP Šar Planina okořeněno bikovými výstupy pod nejvyšší vrchol Gjeravica 2 656 m.n.m. a výstup na poutní vrchol Skarpa 2 474 m.n.m.. Tedy vítejte v zapomenuté zemi, kde se budete po horách potulovat zcela sami. No a jako vždy vám nabízme rozsáhlou fotogalerii Kosovo 2016 - fotogalerie + necenzurované Kosovo 2016 - momentky se závěrečnou děkovačkou Kosovo 2016 a video záznamem Kosovo 2016 trailer.


 

Tour De Leskové 2016

No a je to tu zas 10. června nebe, peklo, ráj znovu ožívá :-). Za těch dlouhých 16 let co s vámi Zlíňáci jezdím jsem toho mnohé o vašem přejezdu napsal. A po tomhle 21 ročníku musím psát pořád dál  a dál viz Tour De Leskové 2016. Prostě ta biková pohodová atmosféra je pro mě úžasná a nezapomenutelná - Mejstřa. Tož vy, kteří jste letos nejeli se můžete opět mrknout na pár fotek z tohoto skvělého přejezdu zde Tour De Leskové 2016 - fotogalerie.

 

Oslavanská 50 2016

Je 23. a 24. dubna a my jedeme dál. Co vám všem čtenářům tak napsat o dalším ročníku? Snad jen, že jádro CK Voděnky zraje jako dobré víno a udává takové tempo, že by i profesionální závodníci zahodili licenci :-). Team magorů, který dojel až do sklípku 82km terénem s průměrkou 15,5km/h po kořalkách a pivku má letos fakt dost našlápnuto :-). No, ale hlavně je třeba zmínit, že technika bikerů při průjezdu 17 brodů se rok od roku zlepšuje! Nejenom, že je všichni jedou, ale někteří brody přejíždí s efektem CK Voděnce vlastní viz fotka 15 v odkazu. Hodinu po shlédnutí tohoto fota čestně podával Rasťovi ruku držitel rekordu Roman (Ocelář), jež v předminulém ročníku absolvoval během celé trasy 3 neméně zajímavé bike skoky na matičku zem. Paťasovi tímto velmi děkujeme za jeho ostrou dokumentární fotografii z tohoto ročníku. Zde tedy několik zajímavých fotek Oslavanská 50 2016 - fotogalerie a exkluzivní video záznam Brody průjezd.

 

Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2016

Že nás berou Rychleby je vám všem snad jasný :-), takže jsme tu na Velikonoce 25. - 28. března byli zas. Jen Kátě V. pořád nějak nejni jasný proč to máme odskotačit vždycky na sněhu :-). Sice jsme koupili novou lepší webovou kameru, a vy tak uvidíte i komára v letu včetně nočního mravenečka na optice, ale ještě budeme muset koupit jednu na solár a umístit ji na horním Walesu. Neb když je dole v RSu teplo a zelená tráva, tak o pár metrů výš se na nás mrazivě zubí klidně 30cm sněhu. Psát vám, že bylo zase všechno jinak, néé páč je to pořád stejný  intenzivní a nezapomenutelné :-) Bike školka Rychlebské stezky Velikonoce 2016 - fotogalerie. Velkým zážitkem pak pro nás bylo, když se v RS centru sešlo přes 200 lidiček, z čehož bylo 140ks brigádníků na úpravu bikových tras! Dlouho jsem nezažil tak velkou partu bikerů, kamarádů, kteří pro tenhle singl trek tolik dělají! Byla to velká biková párty a bylo radostí tam být s nimi všemi - Mejstřa.

 

Běžky s VODĚNKOU 2016

A bylo to tu zas, dne 5. - 7. února proběhla naše velká každoroční zimní akce. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem letošním účastníkům (23ks) za tolerantnost s jakou zvládli přežít malé řvoucí migranty (8ks) na chaloupce! Matkám pak velké díky za jejich velkou obětavost a vůli postarat se o děti i sebe samé! Je na to třeba kus chlapa, aby se dalo vyjít s námi značně podroušenými nočními tvory :-). Děkujeme taky tomu nahoře, že nám místo deště a mlhy připravil tak krásné slunné jarní počasíčko, které si snad všichni účastníci skvěle užili. Taktéž musíme poděkovat 7mi člennému bikovému teamu, kterýžto přes sobotní den po zasněžených a bahenních loukách namotal pěkných 38km poměrně svižným tempem :-). Nutno podotknout, že tento team sedící na Kadovánském vánku si sliboval pohodový dojezd na chaloupku, ale jakýsi mužík na biku se zlomenou vidlí nasadil při návratu v nočních hodinách takové tempo, že si většina z nás vůbec nepamatuje trasu :-). Tak tedy vstupte alespoň na krátko do světa fotek a zavzpomínejte, jak to tam letos vypadalo Běžky s VODĚNKOU 2016 - fotogalerie.

Již proběhlé AKCE 2015

 

Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2015

V sobotu 12. prosince proběhla další vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Jak je již pár let zvykem, tak sníh a led nebyl a my opět museli odložit splutí vánoční Sázavy. Nicméně se nám konečně podařilo zrealizovat dlouho plánovaný náhradní program "Chrustenické šachty". A že to opět stálo za to, bude každému jasné po shlédnutí několika málo fotek hýr Vánoční párty 2015 - fotogalerie.

 

Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015

Vám nevíme, jestli ty akce nějak zvlášť přitahujeme, nebo je v České republice takové množství Magorů :-). Ať je to jak je to, tak ve dnech 3. - 4. října proběhl první ročník bikového přejezdu, který uspořádali naši kamarádi Oceláři. Co napsat víc, snad jen, že bikerské peklo pro nás neustává :-). Případní zájemci o účast na dalším ročníku najdou základní informace zde Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015  no a tady ještě nějaké ty fota Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky - fotogalerie 2015.

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2015

Je pátek 11. září a my se vydáváme na 10tý ročník tohoto pohodového přejezdu. Účast 16 bikerů/rek by nebyla nějak zvláštní, ale je třeba vás informovat, že po 10 letech tento přejezd o 101 km poprvé dokončila první bikerka! Káťo, smekáme před Tebou! Většina bikerů se opět vydala stezkou přes Svatojánské proudy, kde uctili památku Radka B. No a vzhledem ke slunnému počasí se také uskutečnil sobotní pohodový bikový výlet po krásách Prahy západ. Tož vy co jste nejeli a chcete se mrknou na nějaká ta fota, tak zde jsou Přejezd Praha-západ 2015 - fotogalerie.


 

Tour De Trojmezí 2015

No a je to tady zase, dne 21. - 23. srpna proběhlo další bikové mezinárodní putování přes tři státy. A vážení, byla to opět neskutečná borovičková jízda po místních lesích, loukách a kopcích, která prověřila nejednoho bikera. Je už úplně jedno co Hugo z hor postaví bikerům do cesty - výstup na vrchol Gírová, ostrý výjezd Kikula Zakikula, nebo závěrečné stoupání na chatu Skalka, stejně všichni valí na svých strojích s úsměvem od ucha k uchu :-). Pro ty, které zajímá jak se tak po 8 letech jezdí na TDT je zde připraven krátký textový záznam Tour De Trojmezi 2015 a drobná ukázková fotogalerie Tour De Trojmezí 2015 - fotogalerie.


 

Súl'ovské skaly lezeníčko 2015

Poslušně pěkně hlásíme, že ve dnech 7. - 9. srpna proběhla další lezecká akce s CK Voděnkou. No a jak to tak s námi bývá, bolo to zase dosti intenzivní. Počasí už lepší být nemohlo a nalezená Koliba pod Skalami byla vlastně takovou třešíňkou na dortu :-). Účastníci polezli spoustu náročných cest, při kterých padlo hodně zajímavých slov, které snad ani nemůžeme zveřejnit, nebo že by?? Piča, kurva, kokot kamarádi Magoři lezci už teď je jasné, že vznikla další každoroční akce CK Voděnky :-))) Pro Ty z vás, kteří by jste zvažovali účast v příštím roce jsme připravili pár snímků, ať víte co s námi zažijete Súl'ovské skaly lezeníčko 2015 - fotogalerie :-))).

 

Grossvenediger a lezeníčko 2015

Ve dnech 1. - 6. července proběhla další vysokohorská a lezecká akcička CK Voděnky. Vzhledem k dokonalému slunnému počasí stihl 8mi členný team vše co bylo v plánu. Výstup na 4tou nejvyšší horu Rakouska Grossvenediger 3 662 m.n.m, vylezení cesty Kristall Klettersteig, Seewand a další skopičiny. Tož vy z vás kdož máte zájem mrkněte sem na rozsáhlu fotogalerii Grossvenediger a lezeníčko 2015 - fotogalerie.

 

Bike školka Rychlebské stezky - instalace web kamery 2015

Ve dnech 19. - 21. června proběhla tak trochu speciální akce v Rychlebských stezkách. Rádi bychom vás informovali, že CK VODĚNKA za finanční podpory od některých z vás o tomto víkendu nainstalovala webovou kameru v Rychlebských stezkách. Tímto bychom chtěli móóc poděkovat přispěvatelům, kteří u nás za to mají připraven drobný dárek. Takže velké díky Davidovi Š., Danovi Š., Paťasovi, Milhausovi, Davidovi a Simoně, Petrovi a Petře, Martinovi a Šárce, Gučovi, Dáše, Martinovi M., Davidovi H., Jurovi P. a Michalovi P.. CK VODĚNKA se tímto momentem stala zlatým partnerem Rychlebských stezek :-). No, a aby to celé mělo nějaké další kouzlo, tak současně s instalací web kamery proběhl TEST dětského vozíku viz. Chariot CTS CX1 BLUE DISC. Pár fotek pak naleznete zde Bike školka Rychlebské stezky červen 2015 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2015

Je pátek 29. května a my vyrážíme na další ročník tohoto přejezdu. Jak jsem kdysi dávno napsal "jsou věci mezi nebem a zemí a pak je tu přejezd Tour De Leskové" - Mejstřa. Vítejte tedy na jubilejním 20tém ročníku TDL. O tom jak je tento přejezd kultovní svědčí i letošní účast 40 bikerů z celé ČR, kteří s výbornou náladou zvládli překonat všechny nástrahy, které jim do cesty připravili pořadatelé Pačes s Luborem. No a vy, kteří jste letos nejeli, mrkněte sem na fotozáznam Tour De Leskové 2015 - fotogalerie. Zde pak ještě drobná děkovačka Tour De Leskové 2015 .

Plöckenpass 2015

V roce 2010 jsme na závěru lezecké sezony uskutečnili několik výstupů z tohoto sedla. Avšak ani jeden výstup se díky 70cm čerstvě napadlému sněhu nezdařil. Bylo tedy jen otázkou, kdy se sem vrátíme. Ve dnech 6. -10. května proběhl druhý pokus o výstupy z tohoto sedla a přilehlého okolí. Tentokráte nám počasí přálo a my zvládli vylézt mnoho stěn. Chce-li se někdo z vás mrknou na nádherný kraj, kde nenajdete davy turistů a kde nachází se skvěle vybavený kamp, tak jukněte sem Plöckenpass 2015 - fotogalerie.

 

Oslavanská 50 2015

Je 25. a 26. dubna a kola našich biků se točí dál přes 17 náročných brodů říčky Chvojnice. Nesmrtelný Míra nás opět provedl jeho malebným rodným krajem, po cestách i necestách zakončených ve vynikajícím sklípku u Lenky. O tom, že je tato akce velmi oblíbená svědčí účast více jak 20 bikerů, kteří si ji užívali na maximum. No a jak tak jde bikový život na Moravě naleznete zde Oslavanská 50 2015 - fotogalerie.

 

Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2015

Ty Rychleby nás prostě berou a tak není divu, že jsme ve dnech 3. - 6. dubna uspořádali další bike školku s CK Voděnkou. Kapku jsme sice řešili počasí, ale poté co nás místní upozornili, že u nich je vždy počasí jiné než jinde jsme nakonec vyrazili. No a jak to dopadlo? Skvěle, páč všechno bylo zase jinak, než být mělo :-). Tedy, kdo se chcete mrknout na to, jak se skáče s bikem na sněhu a ledu mrkněte sem Bike školka Rychlebské stezky Velikonoce 2015 - fotogalerie.

 

Goldberggruppe skialpy 2015

O víkendu 27. února - 1. března se vydala čtveřice nadšených skialpinistů dobít v pohoří Goldberggruppe vrcholy Hocharn 3 254 m.n.m. a Sonnblick 3 105 m.n.m.. Asi by jsme to nebyli mi, kdyby to zas nebylo jinak :-). Pominem-li Romanovu poznámku "tam nahoru se snad nedá normálně dostat?", tak Přéma se dostal ještě o level dál s hláškou "hele Mejstřo začínáme mít těch výstupů bez výstupů na vrchol docela dost, už to beru jako standard" :-). Prostě víkend plný zvratů a náhod, mlhy a slunka a ták. Ostatně už Mejstřův páteční večerní 7km skialpový výstup ze spodního parkoviště na chatu měl svoje kouzlo :-). Stejně tak odpolední páteční skialpový výstup Máry, Ramana a Přémy, kteří si to zpestřili oklikou přes salaše a s plnou polní na zádech :-). Jo holt kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí sem na fotky Goldberggruppe skialpy 2015 - fotogalerie :-))).

 

Běžky s VODĚNKOU 2015

Konečně! Sníh, slunko, stopy, vítr, mlha, mráz a krásná chaloupka :-). Tak nějak ve zkratce by se dal popsat další nezapomenutelný 6tý ročník Běžky s VODĚNKOU na Vysočině konaný ve dnech 6. - 8. února. Účast 20 Magorů a 2 juniorů svědčí o velké oblíbenosti této pohodové akce. Tento rok se nám podařilo najít naprosto dokonalou chaloupku pro juniory i Magory z CK Voděnky a objednat dokonalé počasí! Pravda, ta neděle mohla být kapku teplejší, ale to by zase někteří z nás nezažili takzvaného Vysočinského Bloudila za bodem mrazu :-). Tedy vítejte na dalším vydařeném ročníku Běžky s VODĚNKOU 2015 - fotogalerie.

 

Dachstein skialpy 2015

Je to s tím sněhem poslední roky kapku složité, ale my si ten sníh prostě najít umíme :-). O víkendu 31. ledna - 1. února vyrazili Rasťa s Mejstřou na masiv Dachstein. Cílem byl pokus projít skialpový okruh kolem vrcholu Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. vedoucího od Krippensteinu přes Hunerkogel na chatu Simonyhütte. Vážení, asi bychom to nebyli my, kdyby jsme neměli intenzivní zážitek :-). To, že má trasa 18km a my ji dali za 7:30h by nám nevadilo. Nicméně to, že se zase meteorologové spletli a mi místo pohodového bezvětří o max. -15 °C měli změnu v podobě vcelku silného větru, hodinové mlhy a tím pádem teplot pod - 20°C nás kapku zaskočilo :-). No nic, zvládli jsme to, neumrzli a vy se tedy můžete mrknou na nějaká ta fota sem Dachstein skialpy 2015 - fotogalerie.

Již proběhlé AKCE 2014

 

Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2014

V sobotu 13. prosince proběhla další vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Sníh a led standardně nebyl, a tak jsme letos opět museli odložit splutí vánoční Sázavy. Nicméně byl zrealizován náhradní program a to velmi podařená návštěva bunkru Drnov, v jehož útrobách se nachází muzeum studené války a protivzdušné obrany Československé republiky. Nevíme, jak to děláme, ale účast byla znovu neuvěřitelná :-). Zřejmě je to tím, že vánoční párty není nijak fyzicky náročná :-). Tedy vy, kteří jste byli a i vy kteří jste nebyli se můžete mrknout na fotozáznam sem Vánoční párty 2014 - fotogalerie.

 

Wolfgangsee 2014

Ve dnech 25. - 28. září jsme tentokráte u malebných jezer Salzkammergutu zakončovali lezeckou sezonu. Byla to zatím největší účast lezců co, pamatujeme, neb se nás sešlo celkem 18ks :-). Přestože meteorologové předpovídali slunné počasí, tak až do sobotního rána bylo všechno jinak. Nicméně to nezabránilo velmi dobré náladě všech účastníků při pátečním lezení skrze Postalmklamm vč. výstupu kluzkou horní Déčkovou stěnou. Tři z nás se pak nahoru dokázali vydrápat extrémně těžkou variantou F. V sobotu byl proveden výstup vcelku vzdušnou stěnou Sisi Loser obtížnosti D. Náš prodloužený víkend jsme zakončili za již slunného počasí výstupem Echernwandu z něhož je nádherný výhled na jezero Hallstattersee. A jak si to všichni účastníci užili, naleznete zde Wolfgangsee 2014 - fotogalerie.

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2014

V pátek 12. září roztáčíme kola u svých biků dál. Kdysi jsme psávali, že tento přejezd je náročný, ale poslední ročníky to snad ani nevypadá :-). Nejenom, že letos 10 odvážných bikerů vyrazilo o 6té ranní na trasu za naprostého lijáku (vážení ani Rákosníček by nevylezl), ale opět snížilo čas dojezdu na Skalku k hranici 18:10h. Možná to bylo tím celodenním deštěm, ale kdo ví :-). Rozhodně děkujeme tomu nahoře, že na průjezd přes Svatojánské proudy vypnul ten svěží deštík a my tak mohli zapálit vzpomínkovou svíčku za Radka B.. No a vy z vás, kteří jste nejeli se můžete pokochat zas nějakou tou fotkou z trasy Přejezd Praha-západ 2014 - fotogalerie.

 

Tour De Trojmezí 2014

Bylo, nebylo ve dnech 22. - 24. srpna. Teda teď už jsme vystřízlivěli, tak víme, že bylo :-). Prostě další bikové mezinárodní putování přes tři státy. Nevíme jestli se tak zlepšujeme, nebo ta vypitá borovička v místních lesích nějak člověku pomáhá přežít těžké chvíle :-). Rozhodně ať je to, jak je to, tak bikovo/chodecký výstup na vrchol Gírová absolvovali všichni s úsměvem od ucha k uchu a ostrý výjezd Kikula Zakikula už ani nikdo netlačil. Letos se dokonce při závěrečném výstupu na chatu Skalka v posledním kilometrovém úseku sprintovalo stojmo v pedálech, takže můžete rovnou vlítnout na fotky sem Tour De Trojmezí 2014 - fotogalerie :-).


 

CK VODĚNKA  - Černá Hora 2014

Ve dnech 25. července - 3. srpna proběhla další mezinárodní biková expedice, na které 16ti členný team dobrodruhů opět zažil nezapomenutelné intenzivní zážitky. Že na těchto expedicích projektují Mejstřa s Údržbářem trasy náročné je jasné všem. Nic méně, že je pak někteří proletí světelnou rychlostí, jako team Ocelářů nám rozum nebere :-). A tak se není ani čemu divit, že jsme dokázali na pohodu zvládnout náročný a dlouhý bikový přejezd planin Sinjajevina, ještě náročnější výstup na vysílač Črná Glava 2 139 m.n.m., nebo brutální stoupání do sedla od Rikavačko jezero :-). Bonusy, jako bikování v Durmitorské kleči, nedokončený výstup na vrchol Kom Kučki 2 487 m.n.m. pak kompenzovala nádherná panoramata kaňonu Nevidio, krásy místních hor a v neposlední řadě hlavně to, že jsme to všechno zas ve zdraví přežili! Vítejte tedy v nádherných horách Montenegra a mrkněte na nějakou tu fotku Černá Hora 2014 - fotogalerie, Černá Hora 2014 - momentky. Jako lahůdku vám pak nabízíme video záznam Montenegro 2014 trailer plus bonus v podání " členů filharmonie CK Voděnka" C dur po třetí promili.

 

Dachstein 2014

Je 18. - 20. července a Paťas s Mejstřou vyráží na další náročnou pouť. Volba padla na velmi vzdušnou cestu vedoucí jižní stěnou masivu Dachstein zvanou Sky walk obtížnost E. Výstup jsme započali naší oblíbenou severní stěnou Seewand obtížnosti D/E, kterou jsme ke svému velkému překvapení poprvé zdolali za 2h 50min - asi to bude tím, že trénujeme :-). Ještě ten samý večer vylézáme na skalní kopuli Schöberl 2 426 m.n.m. u chaty Simonyhütte, kde nocujeme. Druhý den zdoláváme za pekelného slunka 140m vysoký Sky walk, který fakt není pro každého. Zpět na chatu se vracíme pohodovou stezkou přes vrchol Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. a nechápeme, proč se davy lidi sápou na Hoher Dachstein, když tady jsou výhledy také nádherné. Naše putování nakonec zakončujeme u Hallstattersee průzkumem ferraty Echernwand, kde málem uhoříme, páč nás drtí 42 °C což na ocelových lanech a hliníkových žebřících má své nezapomenutelné kouzlo jak naleznete zde Dachstein 2014 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2014

Dne 30. května v 6:30h ráno se opět roztáčejí kola odvážných bikerů po kultovní pravé trase TDL. A že to letos zase stálo za to, bude vám všem ostatním jasné hned co zhlédnete fotozáznam. Ostatně o tom svědčí i mailové záznamy, kde někteří účastníci potvrzovali slogan "pravá byla zase pravá" :-). Tož bikeři, Magoři, kamarádi, čtenáři webu vítejte ve Zlínském bikerském pekle Tour De Leskové 2014 - fotogalerie :-).

 

Oslavanská 50 2014

Dne 26. - 27. dubna proběhl další ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Opět předpověď počasí nehlásila nic moc dobrého, ale nakonec slunko svítilo, voda i víno teklo a tak se nic nezaseklo :-). Co napsat dál, snad to co napsal po akci Hugo z hor "Díky Míro za skvěle zorganizovanou akci, za objednané počasí, skvělý sklípek a možnost ubytování. V neposlední řadě - díky vám všem ostatním, je radost šlapat do pedálů s takovou partou". No a vy co jste letos nejeli, mrkněte sem na vcelku vydařený fotozáznam Oslavanská 50 2014 - fotogalerie.

 

Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014

Dne 18. - 21. dubna se uskutečnil první oficiální ročník bike školky s CK Voděnkou. Snad málokde v Evropě najde biker tak dokonalou trať, na které se může vyblbnout až do konce svých sil. Musíme přiznat, že na nás místní už asi nikdy nezapomenou! Pro představu - druhý den večírek členů CK Voděnky v rybí restauraci ... Přéma na servírku "a toho pstruha máte i bez kostí?" ... servírka "teď už mi fakt divný příjdete" ... později večer Údržbář "dal bych si ty horký maliny bez malin" ... servírka "tak teď už nevím, kdo je tady debil?" :-))). Vítejte tedy v bike školce CK Voděnky a jukněte na dálší vydařený trailer Bike školka Rychlebské stezky, aneb blázinec od CK Voděnky, zde pak video instruktáž Mejstři na nejtěžším úseku RS Walesu (coming soon) a tady neméně vydařený fotozáznam Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014 - fotogalerie.

 

Ski Party s VODĚNKOU - Zillertal 2014

Ve dnech 9. - 16. března proběhl druhý ročník Ski Party s Voděnkou. Tentokrát to byla taková horká slunná jízda, na kterou opět účastníci jen tak nezapomenou :-). Nevíme proč, ale nápady členů CK Voděnka neznají mezí! V rámci finančních úspor a dodržení loňského sloganu "Williams mit birne, das ist gut" totiž vždy někdo našel nějakou chatku s cedulkou "HAPPY HOURS", což mělo za následek velmi zajímavé lyžařské konce :-))). Takže vy, kteří jste s námi nebyli, tak zde je pro vás zdokumentována letošní horká jízda Ski Party s VODĚNKOU 2014 - fotogalerie.

 

Běžky s VODĚNKOU 2014

Teda vážení, musíme přiznat, že to počasí si z nás fakt už dost utahuje :-). Dne 14. - 16. února proběhl další v pořadí již pátý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Slovo běžky však berte s rezervou, neb sníh letos nebyl snad ani v Rusku :-). Nicméně nakonec se nás sešlo 12ks a všichni jsme si to po svém dostatečně užili. Část z nás místo bežek vyrazila na bike a zbytek lidiček absolvoval pěší túru po Vysočině. Tentokrát je zachováno jen pár fotek z bikového sobotního výletu, který naleznete zde Běžky s VODĚNKOU 2014 - fotogalerie.

 

Watzmann 2014

Už ani nevíme, jak to napsat :-). Je 24. ledna a my opět vyrážíme na Watzmann. Nějak to asi přivoláváme, neboť tenhle nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp nás bude trápit do důchodu :-))). Celý leden jaro jak sviňa a nám na 24tého napadne skoro 1 metr čerstvého sněhu. Tohle prostě nejni normální! No nic, dojeli jsme, na noc zase vyrazili a v hlubokém sněhu stezku na bivak prorazili :-). Co psát dál? Snad, že ráno počasí na piču, vychr a mlha, stezka a stopy z nočního výstupu zaváté a my tedy velíme k ústupu dolů. Pátý pokus opět nevyšel, ale nezoufejte příští rok půjdeme zas :-). No a kdo z vás by chtěl na pár fotkách vidět naše putování, tak jukněte sem Watzmann 2014 - fotogalerie.

Již proběhlé AKCE 2013

 

Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2013

V sobotu 7. prosince proběhl další ročník vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Sníh a led tentokrát nebyl, a tak jsme letos odložili splutí vánoční Sázavy. Nicméně byl zrealizován náhradní program a to návštěva Solvayových lomů. Aby to mělo své kouzlo, tak přes noc kapku nasněžilo a přes den nám vysvitlo krásné zimní slunko. Letos byla kapku větší účast, a tak jsme museli na zahradě u grilu postavit náš Voděnkářský Párty stan. No a vy, kteří by jste se chtěli podívat jak takové vánoce vypadají mrkněte sem Vánoční párty 2013 - fotogalerie.

 

Zugspitze a Jubiläumsgrat 2013

Jak začít? Snad tím, že jsme vždy chtěli zakončit lezeckou sezonu nějakou zajímavou akcí :-). Je pátek 25. října a my vás vítáme na nejvyšším německém alpském vrcholu Zugspitze 2 962 m.n.m.. V sobotu 26. října se s námi můžete vydat na nejpopulárnější horolezeckou trasu vedoucí z vrcholu Zugspitze na nedaleký vrchol Alpspitze 2 628 m.n.m.. Prostě pojďte s námi na procházku po skalních hřebenech ostrých jak žiletka, kde zatají se vám dech a vyskočí tep :-). Účastníci Rasťa, Paťas, Mejstřa by chtěli tímto poděkovat horám, že nám přechod umožnily a mohli jsme se ve zdraví vrátit zpět mezi vás normální kamarády :-)). Zápis z této extrémní výpravy naleznete zde Zugspitze a Jubilaumsgrat 2013 a sem se pak opatrně podívejte na fota Zugspitze a Jubiläumsgrat 2013 - fotogalerie pro silné povahy ještě přidáváme video záznam nedávno vysílaný v TV z ptačí perspektivy :-).

 

Singltrek pod Smrkem 2013

Dne 26. - 27. října se někteří z členů CK VODĚNKY opět vydali do severních Čech, aby si vyzkoušeli nové úseky na Singltreku pod Smrkem. Projet tuto oblíbenou trať je právě nejideálnější na konci roku, kdy tam není mraky bikových neumětelů :-). Vzhledem ke krásnému podzimnímu počasí si všech 6 účastníků tuto bikovou akci skvěle užilo. No a vy, kteří se chcete mrknout na nějaká ta fota z této tratě šup sem Singltrek pod Smrkem 2013 -fotogalerie.

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2013

Pátek 13. září vyrazilo na trasu tohoto náročného přejezdu 9 odvážných bikerů, kterým se letos podařilo prolomit časovou hranici. Nejenom, že při tomto 8mém ročníku dorazili na oběd ještě před otvírací dobou restaurace, ale na Skalku přijeli v 18:20h a to i přesto, že někteří úmyslně zdržovali v Bratřínově objednávkou dalších jídel :-). Všichni společně opět jeli i přes Svatojánské proudy, aby tak uctili památku Radka B.. Přestože předpověď počasí byla ze začátku nejistá, tak nám nakonec i chvílemi svítilo krásné slunko. Z letošní letecké jízdy se záznam nedochoval, ale fota jsme nějaké zaznamenali hýr Přejezd Praha-západ 2013 - fotogalerie.


Tour De Trojmezí 2013

Ve dnech 23. - 25. srpna se jel další ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Tento 6tý ročník měl letos početnou skupinu bikerů, kteří se opět bez problémů poprali s místní pohodovou vrstevnící dole nahore a hore nadole :-). Nutno zmínit, že tato trasa letos důkladně prověřila kvalitu komponentů na našich strojích. Přestože úmrtnost komponentů byla vysoká, tak zručnost některých z nás nedovolila nikomu zůstat na trase. Nesmíme také zapomenout ani na ty hodné lidi kolem, kteří nám poskytli provizorní náhradní díly :-). Nakonec vše dobře dopadlo a všcihni tak mohli dosáhnout našeho cíle - podvečerního dojezdu na chatu Skalka. Záznam pořízen nebyl, ale nějaké ty fotky máme zde Tour De Trojmezí 2013 - fotogalerie vč. odpolední nedělní návštěvy hradu Helfštýn cestou domů.

 

Mont Blanc a Gran Paradiso 2013

Dne 6. srpna v 7:00h vystoupili 3 členové CK VODĚNKA na druhý nevyšší vrchol Evropy Mont Blanc 4 807 m.n.m.. Svůj první výstup si tak připsali Mára s Přémou. Naopak Nesmrtelný Míra má tímto výstupem za sebou hattrick! Velkou podporou při tomto výstupu pro ně byla Majda, bez které by to měli těžší. No a vzheldem k rychlosti výstupu si pak čtveřice střihla ještě i výstup na Grand Paradiso. Tedy vítejte na dalším výletu členů CK VODĚNKA, z něhož se můžete mrknout na velmi vydařená fota sem Mont Blanc a Grand Paradiso - fotogalerie.

 

CK VODĚNKA  - Rumunsko - Banát 2013

Ve dnech 4. - 14. července proběhla další mezinárodní biková expedice. Náš 16ti členný team opět neznal hranic, které by neprolomil! Údržbář s Mejstřou tentokráte účastníkům postavili do cesty nezapomenutelné singl stezky, tunely, vysuté dřevěné mosty přes řeky, stezky s výstupem po lanech, cestičky stoupající a padající tak prudce, že si to nikdo neuměl ani v duchu představit :-). To vše bylo vykoupeno potem i krví a odměněno nádhernou přírodou, kde stále žijí srdeční a česky mluvící krajané. Snad a právě díky těmto srdečným krajanům, u kterých jsme se stravovali a i nocovali, zůstane tato expedice pro všechny účastníky nezapomenutelná. Zápis pořízen nebyl, ale vše řeknou děkovačky od účastníků, které najdete zde Rumunsko - Banát 2013, tady zase naleznete nějaké to video Letci z CK VODĚNKY a sem jukněte na fota Rumunsko - Banát 2013 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2013

Dne 7. června kolem sedmé ráno se opět rozjela parta skvělých kamarádů po levé straně tohoto přejezdu. Jak napsal v pozvánce Lubor "ten kdo z vás ji nedá není pořádný cyklista". A tak jsme se do toho letos všichni pořádně opřeli a už před Vysokou málem umřeli :-). Tento již 18tý ročník se prostě a jednoduše nesl v duchu těch předešlých. No a vy, kteří jste letos nebyli si můžete přečíst krátký záznam Tour De Leskove 2013 a pak ještě mrknout na nějakou tu fotku Tour De Leskové 2013 - fotogalerie.

 

Oslavanská 50 2013

Dne 20. - 21. dubna se uskutečnil další ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Vzhledem ke špatné meteorologické předpovědi byla letos účast menší. Nicméně počasí bylo nakonec ideální, a tak si to většina účastníků dost užila. Vynikající novou zábavou na trase se stalo nabalovaní a odstraňování mazlavého bahna jež nám velmi zpestřovalo tento bikový jarní den. Naprosto bezkonkurenční pak byl průjezd skrze nespočet brodů říčky Chvojnice jejíž hloubka zaskočila i zkušené jezdce CK Voděnky. Jen dva borci pak v podvečerních hodinách zvládli dojet na svých ořích až do sklípku u Matouše. Odpočinková nedělní projížďka vedla jako jindy do Moravského Krumlova a zpět do Olbramovic.. No a kdo by se chtěl podívat na bahno a brody jukněte sem Oslavanská 50 2013 - fotogalerie.

 

Hocharn skialpy 2013

Sice bylo už 13. - 14.dubna, teda jarní čas. Nicméně v horách pořád leželo spousta sněhu, a tak Mejstřa s Martinem K. vyrazili na poslední skialpovou turu této zimy. Plán byl jasný - výstupy v pohoří Goldberggruppe a to na nejvyšší vrchol Hocharn 3 254 m.n.m. a další den výstup na protější vrchol Sonnblick 3 105 m.n.m.. Asi by jsme to nebyli my, když by tenhleten plán neměl intenzivní zážitky :-). Prostě závěr skialpové sezony jak má být - viz. příběh zde Hocharn skialpy 2013. Fota z výstupu hýr Hocharn skialpy 2013 - fotogalerie.

 

Ski Party s VODĚNKOU - Ischgl 2013

Inu byla, nebyla, ale někteří si prý pamatují, že byla 9. - 16. března :-). Tak asi proběhla první Ski Party s Voděnkou, na jejíž průběh budou účastníci dlouho vzpomínat. Byla to totiž taková ostrá ledová jízda, která některé dny končila až v temných večerních hodinách ve snow-baru Fire & Ice. Prostě další hodně vydařená akce s podtitulkem "Williams mit birne, das ist gut". Záznam se nedochoval a tudíž se bude vyprávět jako legenda, k níž si čtenáři tohoto webu mohou přiřadit ilustativní fota Ski Party s VODĚNKOU 2013 - fotogalerie.

 

Běžky s VODĚNKOU 2013

Dne 22. - 24. února proběhl další a to čtvrtý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Díky největší účasti 20ti Magorů a velmi slušným sněhovým podmínkám lze tyto bežky zařadit jako nejvydařenější ročník vůbec. Velké díky, pak patří dvěma Magorům, Nesmrtelnému Mírovi a Alešovi. Mírovy za skvěle připravený itinerář sobotní etapy, který vedl přes krásy kraje a jeho malebné restaurace v naprosto ideálním intervalu. Alešovi díky za jeho důkladnou znalost kraje a tím i drobnou úpravu sobotní etapy. Asi všichni účastníci ocenili změnu nejdelší varianty IV na variantu V, tudíž tu nejdelší možnou prodlouženou etapu pro všechny :-))). No a kdo by snad chtěl vidět nějakou tu fotku šup sem Běžky s VODĚNKOU 2013 - fotogalerie.


 

Watzmann 2013

A je to tu zas přátelé, kamarádi, Magoři. Ve dnech 25. - 27. ledna se Paťas s Mejstřou pokusili již o čtvrtý zimní výstup na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. A opět je zastavil stejný lavinový úsek, jako tomu bylo již třikrát. Naštěstí bylo nádherné počasí a tudíž i úžasné panorama výhledy, takže zklamání z dalšího nevydařeného výstupu opadlo za chvilku. Nutno napsat, že jejich noční výstup do bivaku vedl novou severní cestou a trval jim pouhé 4h. Po dlouhém večerním hodnocení třetího nepovedeného výstupu na vrchol se pak Mejstřa s Paťasem shodli, že příští výstup provedou severozápadní stěnou. Takže poslušně pěkně hlásíme, že příští rok jdeme zas a vy co jste letos nemohli se můžete těšit na další, možná i úspěšný výstup na vrchol :-). No a aby jste věděli do čeho půjdete, tak jukněte sem Watzmann 2013 fotogalerie.

 

Raxalpe skialpy 2013

Bylo nebylo, ale my víme že bylo, protože o víkendu 18. - 20. ledna proběhla další skialpinistická akce CK VODĚNKY. Tentokráte byly uskutečněny výstupy na Schneeberg a Raxalpe ležící v Dolním Rakousku. Opět jsme to pojmuli v našem pohodovém stylu a hned první den vystoupali 1200 výškových metrů, abychom pak nádherným prašanem mohli dlouho sjíždět dolů. Mužský team, ve složení Nesmrtelný Míra, Přéma a Mejstřa by pak chtěl vzdát hold Lence, která s námi vyrazila. Neb nejen, že s námi udržela naše smrtelné tempo, ale zvládla s námi i noční mrazivý výstup na chatu! No a vy ostatní, se pak můžete mrknout na naší skialpovou pouť zde Raxalpe skialpy 2013 fotogalerie.

Již proběhlé AKCE 2012

 

Vánoční Sázava 2012

Konečně! V sobotu 15. prosince proběhla již několik let plánovaná akce splutí zimní Sázavy. Sestaven byl nakonec silný a odolný 6 členný team CK Voděnka splavující tuto řeku ve třech Vydrách. A že jsme blázni? Zapomeňte na to! Na zamrzlou a sněhem zapadanou Sázavu vyrazilo tuto sobotu celkem 18 lodí :-)). Holt nejsme už jediní Magoři v Čechách :-)). Písemný záznam se nedochoval, neboť zápisník byl namočen a poté co jsme ho zmrzlý chtěli rozehřát u ohně, tak omylem shořel :-). Fotozáznam byl zachován díky prozíravosti jedné z našich posádek, která již dopředu tušila co přijde :-). Foťák si na poslední km dali do sudu a tím tento fotozáznam vlastně i zachránili :-))). Tedy vítejte na zimní Sázavě Vánoční Sázava 2012 fotogalerie.

 

Route 66 trip 2012

Ve dnech 7. - 23. září proběhla první testovací jízda Mejstři se Zmrzlinou po známé Historic Route 66. Za 16 dní nakonec na zapůjčeném stroji Harley Davidson namotali 5 400 km a vy milí čtenáři, tak máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku této jejich cesty. Odkud a kam, kudy a jak naleznete zde (coming soon). Vzhledem k délce trasy a mnoha nafocených snímků jsme fotogalerii rozdělili do třech sekcí - cesta tam a zase zpátky Route 66 trip 2012 - fotogalerie, Las Vegas Las Vegas 2012 - fotogalerie, park volně žijících zvířátek Bearizone 2012 - fotogalerie. No a pro vás motorkáře je zde i video Route 66 trailer. Přejeme vám pěkné čtení a prohlížení.

 

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2012

Dne 31. srpna proběhl sedmý ročník tohoto přejezdu. Díky časové tísní jsme museli tento ročník nakonec uspořádat již v srpenci. A tak se stalo, že nám poprvé na tomto přejezdu trošičku více z nebe krápalo :-). Některé bikery toto počasí odradilo, ale nakonec vyrazila malá skupinka, která je odolná jet v jakémkoli počasí! Přestože chcalo jak sviňa, tak jsme jeli přes Svatojánské proudy abychom tím vzdali hold našemu skvělému kamarádu Radkovi, který tu před dvěma lety tragicky zahynul. Musíme zde zmínit, že byť bylo počasí takové jaké bylo, tak se nám všem jelo skvěle a dobrá nálada vydržela až do večerních nočních hodin. Zápis se nám cestou rozmočil, ale zůstalo zachováno pár fotek, po kterých si uděláte představu, jak vypadá trasa za mokra Přejezd Praha-západ 2012 - fotogalerie.

 

Tour De Trojmezí 2012

Dne 17. - 19. srpna nás Hugo z hor opět pozval na mezinárodní cyklotrack přes tři státy za jeden den. Tento 5tý ročník pokračoval v duchu předešlých ročníků, u kterých nejde jen o přežití hlavní sobotní trasy, ale hlavně i o přežití celého víkendu ve zdraví :-). Náročná noční a denní konzumace místích boroviček totiž prověří nejednoho bikera a v závěru dokáže značne zamíchat pořadí jezdců v cílové rovince :-). Letos se naštěstí nikdo neztratil, nezranil a tudíž vše proběhlo na pohodu. Záznam tentokráte nejni, ale kdo by chtěl vidět nějkou tu fotečku, tak šup sem Tour De Trojmezí 2012 - fotogalerie.

 

Monte Rosa 2012

Hlásíme přežití 5ti členného teamu Magorů CK Voděnka, který ve dnech 30. července - 3. srpna zdolal 8 čtyřtisícových vrcholů masivu Monte Rosa. Chtěli bychom tímto poděkovat horám, že nám přechod umožnily a mohli jsme se ve zdraví vrátit! A vy pravidelní četnáři tentokrát zapomeňte na texty se slůvky extrém, zvednuté laťky či hluboký zářez do našich dobrodružných akcí - tenhle ten přechod byl úplně jinej level :-))). A že to byl opět zážitek nad míru intenzivní se můžete přesvědčit na následujícím textu Monte Rosa 2012. Fotky kudy a jak vedlo naše putování naleznete zde Monte Rosa 2012 - fotogalerie, fota našeho dvorního fotografa pak tady Monte Rosa Martin lidé a Monte Rosa Martin hory.

 

CK VODĚNKA  - Makedonie 2012

Ve dnech 29. červana - 8. července se uskutečnila další mezinárodní biková expedice. Letošní 16ti členný team neznal hranic, které by neprolomil! A tak se stalo, že tento team dokázal projet i projít vše co mu Údržbář s Mejstřou postavili do cesty :-). Znovu jsme šli s biky na rameni skrze vysoké zapomenuté hory. Přejeli jsme a sjeli několik dvoutisícovek až k hladině Makedonských jezer. Dva z teamu dokonce vystoupali na třetí nejvyšší vrchol Pelister 2 601 m.n.m.. 5tice z nás pak projela nádhernou uzounkou singl stezku na hraně tisíci metrových strží. No a vy, naši sledovatelé od stolu, tak máte možnost shlédnout nezapomenutelné video Makedonie 2013 trailer a fota Makedonie 2012 - fotogalerie, Makedonie 2012 - momentky z tohoto nádherného balkánského kraje.


 

Wolfgangsee 2012

Dne 18. - 20. května proběhla již třetí dvojkombinace bike-ferratování. Bohuže se letos na poslední chvilku spousta účastníků omluvilo, a tak nakonec vyrazila jen trojice Zmrzlina, Mejstřa a Paťas. Měli jsme letos naprosto luxusní slunečné počasí a spousty sněhu! Po standardní první projížďce pod Schafbergem jsme druhý den uskutečnili průzkumný trip k vedlejšímu jezeru Fuschlsee. Vyskoušeli jsme také poprvé lodní spojení mezi Wolfgangem a St. Gilgenem, ale hlavně jsme na konci našeho putování zdolali velmi vzdušnou a vertikální ferratu Sisi, z které je nádherně vidět celý masiv Dachstein Gruppe. Písemný záznam není, ale kdo by chtěl vidět pár fotek vč. těch z ferraty Sisi, tak ať si hópne sem Wolfgangsee 2012 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2012

Dne 1. června to tu bylo zas. Zlínská kultovka v podání pravé té nejpravější strany tohoto přejezdu. Jel se, tlačil se, běžel se ročník 17tý. Věřte nebo ne, ale opět nám Zlíňáci objednali déšť, bahno, písek, slunko, zimu, teplo a my účastníci v potu, krvi a slzách dojeli a došli do cíle plných 90km tohoto pekla! Každý, kdo letos vyrazil na trasu zaslouží ohromný respekt, protože vyrazit na tento přejezd v lijáku, jak sviňa chce hodně odvahy! Krátký záznam naleznete tu Tour De Leskove 2012 a tuto pak nějakou tu fotku Tou De Leskové 2012 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 92km.

 

Oslavanská 50 2012

Dne 21. - 22. dubna proběhl již 33 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás opět pozval Nesmrtelný Míra. Této první letošní rozjezdové akce se opět zúčastnilo mnoho z nás. Snad a právě proto se nám kapánek vymkla páteční noční příprava, a tak se poprvé tento nádherný a pohodový přejezd dojížděl až ve večerních hodinách. Samozřejmostí byl průjezd skrze náročné brody říčky Chvojnice zakončený ostrým výstupem z jejího údolí. Přežití tohoto sobotního přejezdu se pak standardně oslavilo ve sklípku u Matouše. Na nedělní projížďku jsme se opět, tak jako loni vydali do Moravského Krumlova. Písemný záznam se díky alkoholovému oparu nedochoval, a tak se alespoň můžete podívat na fota Oslavanská 50 2012 - fotogalerie.

 

Lysá Hora - Borišov - Babia Hora

Ve dnech 8. - 11. března se pokusili dva členové CK VODĚNKY o skialpový výstup na 3 nejvyšší vrcholy v 3 pohořích Západních Karpat. Přestože se jim podařilo dobít jen dva vrcholy, tak se akce podařila na výbornou. Výstup na Borišov byl totiž proveden za naprosto luxusního počasí, a tak zájemci mohou zhlédnout nádherná panoramata Malé Fatry, Nízkých Tater, Vysokých Tater a Roháčů ...... Lysá Hora - Borišov - Babia Hora 2012 - fotogalerie.

 

Běžky s VODĚNKOU 2012

Dne 24. - 26. února proběhl třetí ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Sněhu bylo tentokráte dost, jen byl tak trochu na p..... :-). Nicméně to nemohlo letošní účastníky vůbec odradit, a tak jsme si mohli vyzkoušet novou disciplínu běžko capkání v brutálně mokrém sněhu. Tedy další nová zkušenost pro všechny. Kdo by chtěl vidět alepoň pár fotek, tak je najde zde Běžky s VODĚNKOU 2012 - fotogalerie.

 

Watzmann 2012

Ve dnech 17. - 19. února se tři členové CK VODĚNKA pokusili již o třetí pokus zimního výstupu na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. Tak jako loni vyrážela trojice do prvního bivaku "Winterraumu u Watzmannhausu" na noc. Že se bude jednat o velmi náročnou akci bylo všem jasné, neboť Alpy ležely pod několika metry sněhu! Nicméně to, že si zkušená trojice horalů posune laťku zase o něco výš a udělá tím další hluboký zářez do našich dobrodružných akcí netušil nikdo z nich! Jak říká Paťas "tenhle horský masiv je pro nás zakletej". Prostě, zase bylo všechno jinak a díky tomu vám můžeme nabídnou nezapomenutelný příběh, který Paťasovi, Přémovi a Mejstřovi zůstane hluboko zarytý pod kůží Watzmann 2012. Komu se nezvýšil tep u čtení článku, může juknout i na fotky Watzmann 2012 - fotogalerie :-).

 

Již proběhlé AKCE 2011

 

Singltrek pod Smrkem 2011

Dne 15. října se někteří z členů CK VODĚNKY vydali do známého Singltreku pod Smrkem v severních Čechách, aby si tuto vychvalovanou trať poprvé projeli. A jak již u nás bývá zvykem opět bylo všechno kapku jinak než jsme plánovali :-). Asi nikdo z nás netušil, že si tento singl trek projedeme závodním tempem, Zmrzlina skončí na bedně a pánská část magorů na konci závodního pole :-)). Náhodně se tam totiž konal závod s měřenými úseky ve formě rally. No a jak se končí na konci závodního pole se dočtete zde Singltrek pod smrkem 2011, tady pak nějaké to foto Singltrek pod Smrkem 2011 - fotogalerie a tady najdete video záznam video aneb rychlost s kterou se končí na konci, video den druhý na pohodu.

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2011

Dne 9. září se uskutečnil šestý ročník tohoto velmi náročného přejezdu. Nakonec se celkem sešlo 12 statečných, kteří se rozdělili na dva teamy. 6 členů pak na Svatojánských proudech uctilo památku Radka B. a neuvěřitelným tempem letos dojelo na Skalku již za světla. Textový záznam z letošního přejezdu není, ale kdo by chtěl vidět nějaké to foto šup sem Přejezd Praha-západ 2011 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 105km.

 
 

Tour De Trojmezí 2011

Dne 19. - 21. srpna proběhl již čtvrtý ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. A jako každý rok byl i tento cyklotrack nezapomenutelný! Už první rozjezdový páteční den se jasně ukázalo, že tento přejezd svojí náročností nezaostává za ostatními a je třeba mít před ním respekt. Ostatně se o tom dočtete zde Tour De Trojmezí 2011. Počasí i štěstí nám letos přálo, a tak bylo možné pořídit foto záznam včetně výjezdu/výstupu na Gírovou Tour De Trojmezí 2011 - fotogalerie. GPS záznam tras naleznete tu TDT páteční rozjezdová, TDT hlavní přejezd a doporučujeme mrknout na profil tras :-).

 

Přéma - 1000 Miles trans Czecho-Slovakia

Jak někteří víte, tak jeden z našich členů CK VODĚNKY Přéma Kocyan se rozhodl pokořit první ročník extrémního závodu 1000 miles vedeného skrze Česko a Slovensko. To, že se bude jednat o extrémní a těžký závod bylo jasné už předem, neboť otcem a pořadatelem tohoto závodu nebyl nikdo jiný než extrémní biker Jan Kopka. Moji účast na tomto závodě bohužel nedovolilo pořádání akce BiH, která byla ve stejném termínu ...... "bohužel" měním na "bohudík" neb mě tato náhoda asi zachránila život jak si přečtete zde Přéma - 1000 Miles trans Czecho-Slovakia. To, že se Přéma dostane do cíle bylo těm, kteří ho známe jasné hned od začátku, ale to jak dopadl nás naprosto odzbrojilo.

 

CK VODĚNKA - Bosna a Hercegovina 2011

Ve dnech 1. - 10. července se uskutečnil náš další mezinárodní zájezd. Že to zas byla vyvedená akce plná náhod a improvizací musí být jasné všem, kteří nás alespoň trochu znají. Znovu jsme na svých strojích dokázali pokořit několik vrcholů ležících ve výšce nad 1500 m.n.m., abychom pak sjížděli nekončícími sjezdy zpět do místní civilizace. Chcete-li s námi opět prožít část našich neuvěřitelných příhod, pak tedy s námi pojďte projet zapomenuté stezky mezi minovými poli, pojďte se svézt na raftu divokou a čistě průzračnou řekou Neretvou, pojďte se seznámit s touto bohem zapomenutou zemí, kde žije spousta příjemných lidí. Filmový záznam zde Bosna a Hercegovina 2011 trailer, foto pak zájemci najdou tady Bosna a Hercegovina 2011 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2011

Dne 10. června se znovu uskutečnil další přejezd kultovky TDL. Ze strany CK VODĚNKY dorazilo tentokráte nejvíce bikerů, kteří se společně se Zlínskými Borci pokusili letos pokořit levou to stranu přejezdu. Díky jednomu ze zakladatelů (Pačesovi), který pozměnil část trasy za Vsetínem si opět většina z nás mohla vyzkoušet procházku peklem :-). Kde se tam vzali ty kopce, když Vsacký Cáb není tak vysoko nechápal nikdo, kdo doslova a do písmene vyrval svůj stroj na hranici svých sil nahoru! Výstup na Vysokou už pak byl jen třešinkou na dortu jak před akcí napsal Pačes :-). Písemný záznam nebyl dochován, ale kdo by se rád mrknul na nějaká ta fota, tak šup sem Tour De Leskové 2011 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 85km.

   

Oslavanská 50 2011

Dne 16. - 17. dubna proběhl již 32 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Akce se z náší strany zůčastnilo neuvěřitelných 24 bikerů, kteří si tak mohli naplno užít průjezd touto malebnou Moravskou krajinou. Skupina se nakonec rozdělila na několik teamů, a tak pouze 6 člený team absolvoval průjezd zdejsími nezapomenutelnými 17ti brody! Tak jako v minulých ročnících, někteří stateční dojeli na svých ořích přímo až do sklípku, kde byl košt vína spojen s projekcí teamu z Laponska. Zájemci, tak mohou mrknout na pár fotek z hlavního přejezdu a nedělního odpočinkového sem Oslavanska 50 2011 - fotogalerie a sem na video.

 

Snow Bike expedice Laponsko 2011

Ve dnech 3. - 16. března se čtyři členové CK VODĚNKY pod vedením extrémního bikera Jéni Kopky zůčastnili bikové expedice vedoucí skrze arktickou divočinu Laponska. A že touto expedicí znovu udělali hluboký zářez do našich extrémních akcí, snad bude jasné každému kdo si přečte zápis z této výpravy či zhlédne trailer a některá fota. Ostatně i nesmrtelné hlášky našeho bratra Slováka Megavačice vám přiblíží lehkost tohoto výletu. Pátý den - kdesi v arktické ledové tundře, vyčerpán a tlačící svého 30kg oře prohlašuje větu "modlím sa k bohu aby ma zabil" :-)). Tak tedy s námi vstupte do nezapomenutelného arktického světa daleko za polárním kruhem. Snow Bike expedice Laponsko 2011 trailer, fota najdete pak tady Snow Bike expedice Laponsko 2011 - fotogalerie.

 

Kudrnovská 24 hodinovka 2011

Dne 26. února se tři členové CK VODĚNKA znovu pokusili přežít běžkařskou Kudrnovskou 24 hodinovku. Tentokráte vyrazili každý sám za sebe a to i přes noc při čelovkách. Jak napsal Míra "což pro nás nebyl problém, protože jsme vycvičeni z ck voděnky od specialistů Údržbáře a Kormidelníka". No a jak dopadl jejich reparát? 13té, 31té a 42té umístění. Kdo by chtěl vidět více vč. fotogalerie, tak musí skáknout sem Kudrnovská 24 hodinovka 2011 - fotogalerie.

 

Běžky s VODĚNKOU 2011

Dne 18. - 20. února proběhl již druhý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. A že to zase byla pořádná uchylárna bude jasné všem, kteří na fotkách místo běžkařů najdou jen zmrzlé bikery :-). Holt to počasí si s námi od začátku roku dosti hraje, tudíž nám nezbývá než improvizovat. Bylo nás tedy hodně kdož okusili ostré nárazy do tvrdé ledové země, ale i přesto jsme dokázali překonat všechny nástrahy a za temných nocí pak zpět dorazili na naší pronajatou chaloupku. Zájemci najdou fota zde Běžky s VODĚNKOU 2011 - fotogalerie.


Watzmann 2011

Dne 28. - 30. ledna se pokusili dva členové CK VODĚNKA s kamarádkou Martinou znovu o zimní výstup na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. Tentokráte se vyráželo hned v pátek večer za naprosté tmy a s vypětím všech sil trojice dorazila na spodní bivak až sobotního rána v 6:30h. Přes tento noční náročný výstup se kolem oběda dále pokusili o přesun do druhého bivaku, který se nachází těsně pod prvním vrcholem Hocheck 2 575 m.n.m.. Jejich výstup byl však kvůli vysokému riziku ukončen ve stejném místě, tak jako loni. No a kdo by si rád prohlédl fota z tohoto krásného slunečného víkendu, tak šup sem Watzmann 2011 - fotogalerie.

 

Snow Bike Camp Jizerky 2011

Ve dnech 13. - 16. ledna jsme to znovu rozjeli v našem stylu. Konal se první snowbike cemp, který snad nezklamal nikoho. Počasí nám v tomto lednovém měsíci spustilo nevídanou dešťovou sprchu, a tak se většina účastníků nejen vyválela ve sněhu, ale rovnou i vykoupala. Bylo uskutečněno několik přejezdů, nočních, denních, mezi běžkaři i mezi lyžaři. No a jak se bikuje na speciálně upravených strojích neleznete v tomto traileru (trailer se momentálně připravuje), fota pak zde Snow Bike Camp Jizerky - fotogalerie.

  Již proběhlé AKCE 2010

 

Plöckenpass 2010

Dne 28. - 30. října se skupinka členů CK VODĚNKY pokusila o několik výstupů v údolí Plöckenpass nacházejícího se na hranicích Rakouska a Itálie (Korutany). Avšak čerstvě napadaných 70cm sněhu nám nedovolilo dokončit ani jeden z uskutečněných výstupů. Tuto letošní závěrečnou lezeckou akci jsme nakonec nazvali "výprava AMUNDSEN". To, že jsme si opět posunuli hranici našich limitů a zážitků dál než se čekalo, bude snad všem jasné při zhlédnutí základního traileru Plockenpass 2010 trailer a dochované fotoreportáže Plockenpass 2010 - fotogalerie.

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2010

Dne 10. září se uskutečnil již 5ročník tohoto náročného přejezdu. Tento ročník bohužel bude navždy poznamenán tragickou událostí, která se stala v jeho průběhu. Při průjezdu Svatojánskými proudy tragicky zahynul kamarád a biker Radek B., který s námi tento přejezd jezdil od jeho založení. Pro nás, kteří jsme ho znali je to nepopsatelná ztráta. Ztráta skvělého, pohodového a usměvavého kamaráda, kterého jsme vždy na těchto akcích rádi viděli a bude nám velmi chybět. Zápis nebyl pořízen, ale kdo by chtěl vidět alespoň pár fotek, najde je zde Přejezd Praha-západ 2010 - fotogalerie.

 

Tour De Trojmezí 2010

Dne 27. - 29. srpna se uskutečnil již třetí ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Novinkou zde byla důkladná noční příprava na deštivé počasí objednané pořadatelem. Příprava se tak zdařila, že si někteří ani nepamatují, že při přejezdu celý den pršelo :-). Letos k bikové výzvě, zdolat výjezd na kopec z chaty Gírová přibyla technická vložka v podobě překonávání sesuvů půdy na trase. Zakončení opět proběhlo na chatě Skalka a bylo zpestřeno o noční hledání "asistenta udavače rychlosti", kterého se nám podařilo zapomenout kdesi v temném lese při dojezdu. Asistent "Tiňtěra" se našel a vy tedy můžete najít fota zde Tour De Trojmezí 2010 - fotogalerie a tady pak zcela ojedinělé video z tohoto přejezdu Tour De Trojmezí 2010 trailer.

 

Brenta 2010

Dne 6. - 9. srpna se pokusili Mejstřa s Evou Zmrzlinou o přechod masivu Brenta. Říká se, že je to ráj pro vyznavače zajištěných cest. Říká se toho spousta, a snad právě proto musíme přidat kousek našeho příběhu z tohoto lezeckého ráje. Pojďte se s námi vybát do vysokých skalních věží a strmých stěn, které se vypínají vysoko nad okolní krajinou. Článek tu Brenta 2010 a tady Brenta 2010 - fotogalerie.

 

CK VODĚNKA  - BULHARSKO 2010

Ve dnech 2. - 11. července se uskutečnil druhý oficiální zájezd naší CK VODĚNKA. A vážení vězte, že jsme díky ohromné výdrži, obětavosti a skvělé náladě účastníků na tomto výletu prolomili limitní hranice našich akcí! Právem bude tento bikový přejezd patřit k nejextrémnějšímu v našem životě! Chcete-li s námi prožít alespoň část našich neuvěřitelných příhod, pak tedy s námi vystoupejte na nejvyšší štíty Balkánského pohoří vč. nejvyššího vrcholu Musala ležícího ve výšce 2 925 m.n.m., aby jste poté mohli sjíždět nekončícími nočními sjezdy zpět do bezpečných nížin Bulharsko 2010 - fotogalerie.

 

Wolfgangsee 2010

Dne 18. - 20. června se uskutečnila druhá dvojkombinace bike-ferratování. Přes nepřízeň počasí bylo podniknuto několik náročných bikových výletů, u kterých se opět potvrdilo, že základní členy CK VODĚNKY nezastaví žádná překážka. Oproti minulému ročníku nebylo tolik sněhu, ale padající vody z nebes bylo vskutku dostatek :-) Zápis byl bohužel rozmočen, ale digitální fotoaparáty naštěstí ne, takže fota z akce můžete zhlédnout zde Wolfgangsee 2010 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2010

Dne 4. června to tu bylo zas. Jel se, tlačil se, běžel se ročník 15tý. A jestli jsme o loňském přejezdu psali, že byl vůbec nejpekelnější ze všech, tak tento ročník se nesl ve stejném duchu. Do posledního dne Zlínští pořadatelé nevěděli, zda se vůbec uskuteční, neb počasí jako vždy objednali dokonalé. Nakonec však srdce a odvaha přihlášených borců rozhodla a přejezd se jel. 10 bikerů tak vyrazilo tentokráte po zcela nové nouzové trase dlouhé 105km vstříci osudu. Další 4 běžci a 7 bikerů se pokusilo znovu pokořit původní starou trasu dlouhou 90km. No a jak se jezdí v pekle můžete shlédnout zde Tour De Leskové 2010 - fotogalerie. Zde pak GPS záznam tras 105km a 90km.

 

Oslavanská 50 2010

Dne 17. - 18. dubna proběhl další 31 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás opět pozval Nesmrtelný Míra. Někteří z nás tak mohli podruhé absolvovat tento přejezd po původní trase vedoucí nádhernými údolími řek Oslavy a Chvojnice. Každý si zde vyzkoušel své bikerské hranice přejezdem nespočtu náročných brodů, v kterých letos protékalo toliko vody, že v nich i karbonové rámy plavaly :-). Písemný záznam se nám nedochoval, ale kdo by se chtěl podívat na složitost trasy a hlavně technickou náročnost brodů, tak fota nalezne zde Oslavanská 50 2010 - fotogalerie.

 

Česká Kanada 2010

Dne 3. - 5. dubna se uskutečnil první bikový začátek sezony s VODĚNKOU. Výběr padl na malebnou krajinu pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Sjelo se nás celkem 10 statečných a jako vždycánky jsme se všichni totálně zničili. Samozřejmě ani na této akci nechyběli dlouhé noční rozhovory u dobrého moku a náročné přejezdy s nočními návraty. Tento víkend se také nesl v duchu "servisuji svůj bike stále a rád" :-). Naštěstí žijeme v zemi, kde jsou v zapomenutých vesničkách místní lidé stále vybaveni svěráky, kladivy, hasáky a tudíž lze opravit i takové kvalitní stroje jako je Specialized! Krátký záznam zde Česká Kanada 2010, a fota pak tady Česká Kanada 2010 - fotogalerie.  

 

Běžky s VODĚNKOU 2010

Dne 26. - 28. února proběhl první ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Nutno napsat, že tato zcela nová akce opět posunula hranici některým z nás dál než čekali. Kdo na běžkách neuměl bruslit, tak již to umí. Kdo neuměl sjíždět lesní koryta od dřevorubců, tak již to umí. Kdo nikdy v noci při měsíčku nehledal chalupu k noclehu, tak již to zažil. Kdo nikdy nespadl na běžkách, tak tady se to naučil :-). Kdo s námi nebyl, tak zápis najde tady Běžky s VODĚNKOU 2010 a fota pak zde Běžky s VODĚNKOU 2010 - fotogalerie.

 

Kudrnovská 24 hodinovka 2010

Dne 20. února se dva členové CK VODĚNKA s kamarádem Ondrou pokusili přežít běžkařskou Kudrnovskou 24 hodinovku. To, že se jednalo o neméně šílenou magořinu než ty naše dokládá i jejich ranní smsková korespondence s Mejstřou. Neděle 21. února někdy brzy ráno - Mejstřa ..... jak vám to jde Draci? - Paťas ..... připravte nám tři rakve! :-) Chceli někdo vědět více o této akci, tak šup sem Kudrnovská 24 hodinovka 2010, fota zde Kudrnovská 24 hodinovka 2010 - fotogalerie, video záznam ze startu a z vyhlašování výsledků video1 a video2, zde pak oficiální info o tomto ročníku Kudrna a článek Michala Pokorného kudrna publik.

 

Watzmann 2010

Dne 16. ledna se pokusili dva členové CK VODĚNKA o zimní výstup na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. Jejich dlouhý a úmorný výstup byl však kvůli vysokému riziku ukončen těsně pod prvním vrcholem Hocheck ve výšce 2 575 m.n.m.. Chcete-li vědět více o této akci, tak vstupte sem Watzmann 2010 a kdo by si rád prohlédl fota najde je zde Watzmann 2010 - fotogalerie, no a pro opravdové nadšence je i video záznam z horního štítu Watzmann 2010 - video.

 Již proběhlé AKCE 2009

 

Dachstein 2009

Dne 25. - 28. září jsme se pokusili o několik výstupů na masivu Dachstein vč. jižní stěny (klettr. JOHANN) a přechodu jižních štítů nad Ramsau. A aby se neřeklo, dali jsme to rovnou se stanováním na ledovci. Hodně jsme toho stihli, ale výstup klettrem Sky walk k horní  lanovce se prostě nestihl. Holt tahle akce se bude muset ještě jednou opakovat, neb někteří z nás si tuto věhlasnou vzdušnou vertikálu chtějí prostě vyšvihnout :-)). A vy milí čtenáři zde máte možnost shlédnout rozsáhlou fotogalerii Dachstein 2009 - fotogalerie. Odkazy na mapy zdolaných kletterů Johann a Hoher Dachstein a Ramsauer klettersteig a Intersport Donnerkogel.

 

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2009

Dne 11. září se uskutečnila již tradiční biková akce pro všechny vyznavače NEnáročných přejezdů :-). Měla dokonce několik prvenství a to - nejvíce účastníků, rozdělení přejezdu na 3trasy, nejvíce zbloudilých bikerů a dojezd za naprosté tmy. Více o tomto vydařeném ročníku naleznete na Přejezd Praha-západ 2009 a Přejezd Praha-západ 2009 - fotogalerie.

 

Tour De Trojmezí 2009

Dne 21. - 23. srpna se uskutečnil druhý ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Opět do přejezdu byla zařazena biková výzva, zdolat výjezd na kopec z chaty Gírová. Konec trasy končil znovu na chatě Skalka a nesl se opět ve znamení "pokácíme všechen borovičkový les." Velmi mile nás překvapil pořadatel, který letos zvládl z trasy odstranit většinu nezáživných asfaltových etap. No a jak jsme to všechno prožili si můžete prohlédnout zde Tour De Trojmezí 2009 - fotogalerie.

 

Königsjodler a Pidinger 2009

Dne 7. - 8. srpna se uskutečnily dva lezecké výstupy na Hochkönig klettersteigem Königsjodler v Rakousku a na Hochstaufen klettersteigem Pidinger v Německu. Dívat se na videu jak maník leze skalní vertikálu bez jištění je jistě zážitek. Když vás však v realitě visícího na takové stěně podobnej sebevrah převálcuje, tak to už je prostě jinej LEVEL. Přečtěte si příběh o tom jak jsme my Magoři vlastně normální Königsjodler a Pidinger 2009 a Königsjodler a Pidinger 2009 - fotogalerie. Odkazy na mapy kletterů Königsjodler a Pidinger.

 

Sudety Ralley 2009

Dne 1. srpna jsme tu zas. Nesmrtelný Míra se totiž nechal Údržbářem nalákat a další oběti se nějak náhodně přidali. A naše kola se točí zas po nejbrutálnější bikerské trase v ČR. 6 odvážných vyráží v 6:35h na svoji šílenou pouť, aby nakonec v 20:45h dojeli jen 3 přeživší z nás poprvé celou trasu! Suma sumárum 120 Km a 3 200 m převýšení. Jako dycánky naprostá pohodička, což ostatně můžete shlédnout zde Sudety Ralley 2009 - fotogalerie a zde pak video s Mírou Nesmrtelný pád.

 

CK VODĚNKA  - ALBANIE 2009

Ve dnech 3. - 12. července se uskutečnil vůbec první oficiální zájezd naší CK VODĚNKA. A věřte, že magořina to byla víc jak prvního kalibru! Neb i u této akce se nemožné stalo skutečností, kde Dan Montenegro dokonce prolomil hranice své lidské Nesmrtelnosti :-). Chcete-li s námi prožít alespoň část našich neuvěřitelných příhod, pak tedy vstupte do zapomenutého světa Balkánských hor Albanie 2009 a Albanie 2009 - fotogalerie

 

Tour De Leskové 2009

Dne 29. května se uskutečnil tento již kultovní přejezd. Pro Borce vod Práglu to byl 9ročník a pro borce ze Zlína ročník 14tý. A nutno říci, že po tolika letech už nikoho z pravidelných jezdců nemůže nic zaskočit. To se i potvrdilo na letošním snad nejpekelnějším přejezdu vůbec. Odhodlání a výdrž jezdců tento rok položila nové hranice přejezdu. Znovu se potvrdilo, že když je dobrá parta, tak ji nic nemůže zastavit a zkazit náladu. Kdo by si chtěl přečíst více o tomto Pekle, tak článek najde zde Tour De Leskove 2009 a fotky jsou tady Tour De Leskové 2009 - fotogalerie.

 

Wolfgangsee 2009

Dne 8. - 10. května se uskutečnila první dvojkombinace bike-ferratování. Účastnilo se jí 6 členů CK VODĚNKA a jeden nováček. A nutno napsat, že se vydařila na výbornou! Její účastníci si šáhli až na samotné dno svých bikových i lezeckých sil. Dokonce byla jeden den nechtěně rozšířena o novinku bike-skiing, kterou všichni patřičně ocenili. Bylo zdoláno několik velmi náročných bikových výjezdů + jedna neméně náročná ferrata. Byl také náhodně uskutečněn velmi pohodový bikový sjezd po ledových pláních. Prostě víkend jak má být. Zápis sice není, ale dochovala se unikátní fota z této MaxiMagořiny Wolfgangsee 2009 - fo togalerie zde pak mapa kletteru Postalmklamm.

Již proběhlé AKCE 2008

 

Sudety Ralley 2008

Dne 11. října jsme se v sestavě Milan alias Údržbář, Ráďa, Mejstřa znovu pokusili pokořit tuto brutální trasu. Cílem bylo zdolat alespoň 100 km z běžných 125 km. A vážení dali jsme to! Vyráželi jsme sice za tmy v 6:30h a dorazili za tmy až v 19:30h, ale stálo to za to, páč jsme měli nádherné podzimní počasí. Pravda, málem jsme u toho zas umřeli, neb Milanovou navigací ukazované restaurace neexistovaly, ale nakonec jsme jednu náhodnou našli! Kdo má zájem, tak fotodokumentaci nalezne zde Sudety Ralley 2008 - fotogalerie.

 

Přejezd Praha-západ  - eXTREME BIKE Trip 2008

Dne 12. září opět proběhla tradiční biková akce pro všechny vyznavače lehkých přejezdů. Tentokráte se speciální kulturní vložkou Lodička, aby si zúčastnění borci mohli na trase odpočinout. Tento ročník se však neobešel bez raněných, ale nakonec vše dobře dopadlo. No a chcete-li o tom vědět víc skočte si na Přejezd Praha-západ 2008 . Zde najdete unikátní fota z lodi, na kterých je možné poprvé vidět náš přejezd přes Svatojánské proudy nad Štěchovickou přehradou Přejezd Praha-západ 2008 - fotogalerie.

 

Tour De Trojmezí 2008

Dne 22. - 24. srpna proběhla naše první mezinárodní biková akce, pořádaná výborným kamarádem Vilémem alias Hugem z hor. Mezinárodní proto, že bikeři v průběhu jednoho dne projedou 3 státy Česko, Polsko, Slovensko. Akce byla určena hlavně pro základní Magory CK VODĚNKA, ale i pro další šílence a cyklo(alko)holiky. Její absolvování bylo po všech stránkách tak náročné, že na jejím konci nebylo pochyb o pořádání dalšího ročníku. Text bohužel neni, ale zde můžete naleznout alespoň foto průřez večery a dny tohoto ročníku Tour De Trojmezí 2008 - fotogalerie.

 

Mont Blanc 2008

Dne 16. srpna v 8:30h vystoupili 3 členové CK VODĚNKA na druhý nevyšší vrchol Evropy Mont Blanc 4 807 m.n.m.. Kdybychom někoho mátli, tak druhý proto, že mezi první nejvyšší vrchol řadíme Kavkazský Elbrus 5 642 m.n.m.. Jak vznikla a jak probíhala tato další akce plná neuvěřitelných zážitků, zakončená přeletem přes   Francouzské údolíčka, se dočtete zde Mont Blanc 2008 a máte-li zájem o fotky šup sem Mont Blanc 2008 - fotogalerie a chcete-li vědět, kde se můžete proletět na lanech, tak vlítněte sem Fantasticable - Chatel.

 

CK VODĚNKA  - PODKARPATSKÁ RUS 2008

Toto byl vlastně takový první neoficiální zájezd CK VODĚNKY. Zájezd plný překvapení, dobrodružství, nezapomenutelných zážitků, pokoření mnoha limitů, velkých setkání a hlavně založení názvu naší CK VODĚNKA. Tady začala nová éra našich akcí. Tak tedy vítejte na našem prvním velkém dobrodružství a pojďte s námi projet nekonečné horské planiny tohoto skoro zapomenutého kraje. (Text se momentálně připravuje), kdo by se chtěl zatím mrknout na fotky? Najde je zde Podkarpatská Rus 2008 - fotogalerie.

 

 

Tour De Leskové 2008

Dne 23. května opět proběhla tato každoroční akce. Jako vždy Zlíňáci připravili trať a počasí dokonale. Objednali slunko, mrholení, mlhu, bahno a i suchý povrch se chvílemi našel :-). Tentokráte byli jezdci dokonale připraveni a trasu i podmínky si maximálně užívali. Jen ten výstup Krkostěnou byl na doraz. Již několik let se tradičně soutěží s běžci o to, kdo bude první u hotelu Galik. Nakonec jako vždy, to jen o kousíček vyhráli bikeři! Kdo by byl snad zmaten, tak věřte, že již čtvrtým rokem s námi obě trasy 85 km a 100 km absolvují běžci. Fota z přejezdu najdete zde Tour De Leskové 2008 - fotogalerie.

Již proběhlé akce před CK VODĚNKA

 

Přejezd Praha-západ  - eXTREME BIKE Trip 2007

Dne 21. září se jel druhý oficiální ročník Přejezdu Praha-západ. Tentokrát nás jelo opět 9 statečných z Čech, Moravy a Lokte. Akce se   vydařila, neb slunko nám svítilo, vody v řekách bylo přiměřeně a všichni zase na konci přísahali, že už nikdá nepojedou. :-)) Z tohoto ročníku bohužel není zápis, tak vám můžeme nabídnout jek krátký průřez v naší fotogalerii Přejezd Praha-západ 2007 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2007 

Dne 25. května se opět jel další ročník přejezdu Tour De Leskové. A vážení tenhle ten byl zase hóódně vypečený! Nevíme proč, ale Zlíňáci jsou v objednávání počasí experti. :-) Po ročnících plných vody, zimy, bahna a blesků bylo pro změnu letos objednáno pekelné vedro. Jelo se téměř v 40°C ve stínu a většina jezdců dojížděla na pokraji smrti. Naštěstí letos jelo i pár profesionálů, a tak byl dostatek dopingového materiálu na záchranu kolabujících. Zápis není, neboť vzpomínky účastníků zůstali zatemněny brutálním vedrem. V našich myslích se objevují jen útržky zážitků boje o přežití! No naštěstí fotoaparát teplotním rekordům odolal, tak kdo chce vidět pár snímků, ať vstoupí sem Tour De Leskové 2007 - fotogalerie.

 

Přejezd Praha-západ  - eXTREME BIKE Trip 2006

Dne 29. září se uskutečnil vůbec první oficiální Přejezd Praha-západ. Tohoto prvního NEnáročného přejezdu se zúčastnilo 9 odvážných borců z Čecha a Moravy. O tom, že tato akce nastavila nové hranice našich přejezdů, snad není ani potřeba psát! :-) Všichni jsme dojeli na pokraji své smrti a přísahali, že už nikdá nepojedem! Ale znáte to - rok s rokem se sejde a je potřeba smrti dokázat, že je ještě brzo brousit si kosu! :-) Příběh o tom jak přejezd vznikl a proč jsme ho začali pořádat naleznete zde Přejezd Praha-západ 2006 a fota pak zde Přejezd Praha-západ 2006 - fotogalerie.

 

Sudety Ralley 2006

Dne 22. července se čtveřice borců ve složení Milan alias Údržbář, Martin K., Michal Š. a Jirka R. pokusila znovu pokořit tuto brutální trasu. No nic naplat, 120 km se nedalo stihnout, ale nádherných 85 km přes všechny nástrahy bylo zdoláno v plném počtu bikerů. Je třeba vzdát hold všem, kteří se i jen vydají na tuto trasu, neb už to samo o sobě je pořádně šílená Magořina! Fotodokumentace jest k nahlednutí zde Sudety Ralley 2006 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2006

Dne 23. června se uskutečnil další ročník přejezdu Tour De leskové. Po pauze z roku 2005 se ho znovu zúčastnili ve větším počtu Pražáci a mohli tak poprvé zažít přejezd pravé strany za nádherného počasí. Zlatá hvězdička je tu proto, že je dávána vždy za tři absolvované ročníky. No a zástupce Pražáků - Mejstřa tímto rokem završil již 6tý ročník. To, že jsme tu zase všichni umírali je snad jasné všem. Zápis z tohoto ročníku není, ale zachovalo se alespoň pár foteček Tour De Leskové 2006 - fotogalerie.

 

Král Šumavy 2006

Zas jsme se nechali hecnout a málem při tom umřeli. Poprvé a naposled na oficiálním cyklistickém závodě. Zlatej Down Hill! Stoupneš si na start, kebule po včerejší pitce třeští a je třeba ji tedy pořádně vyvětrat. Omylem připletený strom do cesty může za všechno. Není třeba přemýšlet o tom proč zrovna váš bike jede pomaleji než těm ostatním závodícím dědečkům! Kdo chce znát co se tak honí v hlavě závodníků, tak hups sem Jak jsem jel Krále Šumavy 2006 a fota zde Král Šumavy - fotogalerie.

 

Leogang 2004 aneb rakváči na Down Hillu

Tato akce patří mezi naše první šílené výlety, které jsme s Milanem a Martinem K. podnikli. Milan s Martinem ho vymysleli, ale jen já byl v obraze, vo co tam půjde. :-) No prostě výlet jak má být! Kdo má chuť na krátký článek o této akci, tak zde Leogang 2004 aneb rakváči na Down Hillu a zde fota Leogang 2004 - fotogalerie. Odkazy na Down Hill trasy Bikepark - Leogang a Bikepark - Hinterglemm.

 

Tour De Leskové 2004

Dne 4. června se pořádal další ročník přejezdu Tour De Leskové. A věřte, že svojí náročností nezaostal za minulými ročníky! Zkušení Zlíňáci totiž objednali exklusivní počasí, které na přejezd těžší pravé strany nemohlo být lepší. :-) Snad právě proto náhoda chtěla, aby s Mejstřou přijel vůbec první bikový team vod Práglu. No a kdo chce vědět víc o tom, jak se dá projet peklem, tak zde krátký záznam Tour De Leskové 2004 a zde nějaké to foto Tour de Leskové 2004 - fotogalerie.

 

Sudety Ralley 2004

Tohle je Milanova srdcařská záležitost. Bylo 22. května a v sestavě Milan, Mejstřa, Jirka R., Martin K., Michal Š., Roman F. vyrážíme vstříc osudu na jedné z nejtěžších bikových tras v ČR. Proč nejtěžší? Trasa dlouhá něco kolem 120 km nezná slitování. Její složení z hlíny, písku, kamení, ostrých výstupů, kolmých sjezdů, kde není místa k odpočinku zkosí i ty nejzdatnější. Vlastně je to takový očistec bikera jestli na to ještě má! Já alias Mejstřa s Martinem jsme to ten rok vzdali na 75 km, páč jsme tehdá vůbec netušili do čeho jdeme. Ostatní dojeli aspoň na 90km. Zapřísahal jsem se, že to už nikdá nepojedu! Ale znáte to, když jeden rok nedojedete, nenechá vás to v klidu. Kdo by chtěl vidět pár fotek, tak šup sem Sudety Ralley 2004 - fotogalerie.

 

Tour De Leskové 2000

Tuto akci jsme sem zahrnuli proto, neb bez ní by ty další možná ani nikdy nevznikly. Je to vlastně takové poděkování Zlíňákům za to, že nás Pražáky pořád zvou na další probíhající ročníky! Jinak vznik tohoto přejezdu zůstává zatím utajen hluboko v nevědomí zakladatelů. Každopádně to byl jeden z roků 1996 nebo 1997. A jak to tak bývá, první ročník nikdo nedojel a jeho účastníci skončili za hluboké tmy v Papajském sedle s tím, že již nikdy tento přejezd nepojedou. Ani jeden ze zakladatelů tehdá vůbec netušil, jaký bude mít tento přejezd úspěch a jak dlouho jej budou pořádat. Zajímá-li vás někoho, jaký jsem já (Mejstřa) měl první zážitek z této akce, tak prosím zde Tour De Leskové 2000 a chce-li někdo vidět historické foto zakladatelů z prvního přejezdu musí sem Tour De Leskové 2000 - fotogalerie.

Vyhledávání

© Copyright CK VODĚNKA 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode